Rezultate te kerkimit per termin: +Shukriut

Meta: total 104 / total_found 104 / time 0.000 / keyword[0] shukriut / docs[0] 104 / hits[0] 140 /
Sokol Balla: Me trraf Rrema! ­
  • 2016-09-14

Sokol Balla: Me trraf Rrema! ­

Nga Sokol Balla Nuk kam besuar në asnjë moment se ai do fitonte. Proporcionalisht kuptohet sesa imagjinoja që ai doktor i thjeshtë me një mënyrë buzëqeshëse të foluri, të arrinte të merrte 4500 vota më shumë se një prej njerëzve më të mençëm që njoh sot tek PD. Por ndërsa di

Edhe Altini e humbet durimin me Bashën: Ik e ndërro popull, mbase holandezët janë populli i duhur për ty
  • 2016-09-13

Edhe Altini e humbet durimin me Bashën: Ik e ndërro popull, mbase holandezët janë populli i duhur për ty

Humbja në Bashkinë e Dibrës ka sjellë një tronditje të madhe për mbështetësit e PD-së. Ata janë të dëshpëruar, pasi ky rezultat tregoi se PD e ka pothuajse të pamundur të vijë në pushtet në zgjedhjet parlamentare që do të mbahen pas disa muajve. Shumica ja vënë fajin padysh

Kush po kërkon kokën e Lulit?
  • 2016-09-13

Kush po kërkon kokën e Lulit?

Nga Andi Bushati Humbja dërrmuese që pësoi Partia Demokratike në Dibër i ka motivuar edhe njëherë, ashtu sikurse pritej, një lukuni opinionistësh të pavaruar të vënë përpara togës së pushkatimit liderin e opozitës. Në pamje të parë e drejta duket sikur është me ta. Mposhtja

Rrumbullakësimi i së kaluarës antike të Kosovës, ndodh ti afrojë njerëzit në të ardhmen
  • 2016-09-08

Rrumbullakësimi i së kaluarës antike të Kosovës, ndodh ti afrojë njerëzit në të ardhmen

Historia e lashtë e Kosovës është shpeshherë e debatuar fuqishëm, që shpien në zemërim, ngatërrim dhe ndarje. Profesoresha Edi Shukriu, anëtare e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, po bën ç'mundet që e vërteta të vihet në pah. E lindur në Prizren nga një nënë kat

No Pic available
  • 2016-09-08

Sherefedin Shehu, projeksioni i dibranëve

Vetëm tre ditë i ndajnë dibranët nga shansi luksoz për ta çliruar veten, të ardhmen e tyre dhe të fëmijëve të tyre nga ai peng njëvjeçar, ngërçi e abuzimi prej interesave dhe monopoleve. Këtë shans atyre ua krijoi parasëgjithash Partia Demokratike dhe koalicioni opozitar që ajo k

Video/ Njeriu që braktisi Ramën kapet duke vjedhur në market
  • 2016-09-02

Video/ Njeriu që braktisi Ramën kapet duke vjedhur në market

Ramiz Oboni është futur sërish në telashe. Shumë vite më parë, pas një kërkimi të bërë nga "Jetaoshqef.al", rezulton se ai është arrestuar nga policia, pasi në atë kohë ishte në krye të komunës Perondi në Kuçovë dhe është akuzuar për përvetësim pronash, shpërdorim detyr

No Pic available
  • 2016-09-01

Test, blof apo mos hani

Falë një kryetari bashkie jo vetëm të shthurur moralisht, por edhe budalla, Dibra është vënë nën lupën e politikës së ditës. Ish kryetari i saj, tashmë në gjendje arresti, s'dihet si do të përfundojë: i burgosur ordiner (politik, jo e jo) apo "biznesmen i suksesshëm". Mbase edhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama