Rezultate te kerkimit per termin: +Shullazi

Meta: total 1000 / total_found 1412 / time 0.000 / keyword[0] shullazi / docs[0] 1412 / hits[0] 4045 /
Media në Shqipëri, Reporterët pa kufij: Kërcënim i krimit dhe politikës
  • 2018-12-01

Media në Shqipëri, Reporterët pa kufij: Kërcënim i krimit dhe politikës

Në raportin më të fundit për lirinë e medias në botë, Reporterë pa kufij e ka ngjitur Shqipërinë me një vend më lart krahasuar me një vit më parë, nga i 76-i në të 75-tin. Por kjo, sidoqoftë nuk është aspak inkurajuese, pasi kritikat nuk mungojnë. Në raport përmenden edhe rast

No Pic available
  • 2018-11-14

Dënimi i bandës së Shullazit, OSBE: Kriminelët e kanë vendin në burg

Krijimi i grupit të strukturuar kriminal dhe gjobëvënia ishin veprat penale për të cilat Gjykata e Krimeve të Rënda e dënoi me 14 vjet e 8 muaj burg Emiljano Shullazin. Trupat diplomatike të akredituara në Tiranë e përshëndetën vendimin duke theksuar se kriminelët e kanë vendin në b

Dënimi i Shullazit, PD: Të ishte më i rëndë, në burg duhet edhe Jurgis Çyrbja
  • 2018-11-13

Dënimi i Shullazit, PD: Të ishte më i rëndë, në burg duhet edhe Jurgis Çyrbja

Saga e endjes së dosjes të grupit kriminal të drejtuar nga Emiljano Shullazi në dyert e Prokurorive dhe Gjykatave duket se mori sot fund, pasi Krimet e Rënda vendosën dënimin e tij me 14 vjet e 8 muaj burg. Por gjykata nuk e dënoi Shullazin shkatërrim prone me eksploziv, vrasje dhe trafik d

Gjykata e Krimeve të Rënda dënon me 14 vite burg Emiljano Shullazin
  • 2018-11-13

Gjykata e Krimeve të Rënda dënon me 14 vite burg Emiljano Shullazin

Ashtu siç ishte parashikuar, është zhvilluar sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda, seanca gjyqësore për bandën e Emiljano Shullazit, me trupin gjykues që ka komunikuar dënimin për të gjithë anëtarët e grupit. Gjykata ka dënuar me 14 vjet e 8 muaj burgim Emiljano Shullazin. Ndërkohë

Dosja kriminale e Bledar Qemalajt, shokut të Shullazit
  • 2018-11-03

Dosja kriminale e Bledar Qemalajt, shokut të Shullazit

Bledar Qemalaj është një emër mjaft i njohur në botën e krimit. Ai njihet si shoku i Emiljano Shullazit dhe është dënuar për vrasje, për trafik ndërkombëtar të drogës, dhe armëmbajtje pa leje. Vrasja në 2004 Më datë 3 maj 2004 në rrugën Qemal Stafa, Tiranë, shtetasi Bledar Qema

No Pic available
  • 2018-11-01

Italia pushoi hetimet, PD: Tahiri i ka kryer krimet në Shqipëri

Këshilltari për çështjet e ligjore në Partinë Demokratike Gazmend Bardhi  pretendon se sot Saimir Tahiri, paracaktoi vendimin e prokurorisë për të mbyllur dosjen e përfshirjes së tij në trafik droge. Sipas Bardhit, hetimi italian është i parëndësishëm dhe nuk ka lidhje fare me heti

Shullazi, avokatët lexojnë konkluzionet e mbrojtjes
  • 2018-10-30

Shullazi, avokatët lexojnë konkluzionet e mbrojtjes

Më në fund, në procesin e Shullazit, avokatët mbrojtës kanë filluar që të lexojnë konkluzionet përfundimtare. I pari ka nisur avokati i Shullazit, Vladimir Meci. Në seancë nuk është i pranishëm asnjë nga 5 të pandehurit. Ata përfaqësohen nga avokatët e tyre, të cilët po lexoj