Rezultate te kerkimit per termin: +Shullazi

Meta: total 1000 / total_found 1412 / time 0.000 / keyword[0] shullazi / docs[0] 1412 / hits[0] 4045 /
No Pic available
  • 2017-10-03

Shullazi, seancën e rradhës pritet të dëshmojnë Tahiri dhe Çako

Seanca e rradhës gjyqësore tek Krimet e Rënda ndaj Emiljano Shullazit duket se do të ketë mjaft interes pasi figura të larta publike dhe akademike pritet të japin dëshminë. Trupa gjykuese ka kërkuar të dëshmojnë dekani Dhori Kule, Klodeta Dibra, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri,

Me fat që kemi Shullazin/ Truproja e përgënjeshtroi, biznesmeni do përballet me të në gjyq
  • 2017-10-03

Me fat që kemi Shullazin/ Truproja e përgënjeshtroi, biznesmeni do përballet me të në gjyq

Pas dëshmisë së truprojës Romeo Tarjes, i cili nxori zbuluar biznesmenin Ylvi Beqja dhe denoncimin e tij per kercenim me jete nga Emiljano Shullazi, do te kete nje perballje mes tyre ne sallen e gjyqit. Ndryshe nga sa kishte deklaruar ne deshmine e tij biznesmeni, kujtojme se Tarja, tha se Beqa

Shullazi i vuri tritol? Biznesmeni nga Lushnja ndryshon dëshminë në gjyq
  • 2017-10-03

Shullazi i vuri tritol? Biznesmeni nga Lushnja ndryshon dëshminë në gjyq

Në gjyqin ndaj Emiljano Shullazit sot dëshmoi Adriatik Kërçuku, biznesmeni i duraluminit në Lushnje, i cili u tërhoq nga dëshmia e parë në prokurori. Në fillim ai kishte thënë që ka folur me Shullazin në telefon dhe ky i fundit nisi ta shante, ndërsa në gjyqin e sotëm tha “vet

Kërcënimi i rektorit/ Nga Tahiri te Çako e Kule, të gjithë në gjyqin ndaj Shullazit në një ditë
  • 2017-10-03

Kërcënimi i rektorit/ Nga Tahiri te Çako e Kule, të gjithë në gjyqin ndaj Shullazit në një ditë

Gjykata ka thirrur në seancën e radhës për gjyqin e Emiljano Shullazit si dëshmitarë ish-ministrin Saimir Tahiri, kreun e Policisë së Shtetit Haki Çako, rektorin Mynyr Koni, Shezai Rrokajn, Dhori Kulen, Majlinda Ketën. Shullazi ishte i pranishëm në seancën e sotme dhe kërkoi dy seanca

Gjyqi ndaj Shullazit, javën tjetër dëshmon Tahiri, Çako dhe Koni
  • 2017-10-03

Gjyqi ndaj Shullazit, javën tjetër dëshmon Tahiri, Çako dhe Koni

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do të dëshmojë javën tjetër në gjyqin ndaj Emiljano Shullazit. Por në këtë seancë janë thirrur për të dëshmuar edhe drejtori i përgjithëshm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe ish-rektori Dh

Dëshmitarët nuk e njohin, Shullazi kërkon përshpejtim të gjyqit
  • 2017-10-03

Dëshmitarët nuk e njohin, Shullazi kërkon përshpejtim të gjyqit

Në procesin ndaj Emiljano Shullazit kontrollohen rreptësisht të gjithë përpara se të hyjnë në sallë, që nga avokatët e dëshmitarët deri tek gazetarët. Por megjithëse ky është një rregull që zbatohet për çdokënd që kalon pragun e Krimeve të Rënda, për disa procese vëmendja

No Pic available
  • 2017-10-03

Zbulohet lidhja e të fortit që u prangos në Durrës me bandën e Lul Berishës

Marjel Fierza i arrestuar mbrëmjen e sotme në Durrës nuk është një emër i panjohur për policinë. Ai mësohet të këtë qenë pjesë “Bandës së Durrësit”, që drejtohej për 10 vjet nga  Lulzim Berisha. Një raport i Ministrisë së Brendshme, i publikuar në prill të viti