Rezultate te kerkimit per termin: +Shullazi

Meta: total 1000 / total_found 1412 / time 0.000 / keyword[0] shullazi / docs[0] 1412 / hits[0] 4045 /
Kapet në Durrës i besuari i Lul Berishës
  • 2017-10-03

Kapet në Durrës i besuari i Lul Berishës

Në kuadër të operacionit Vjeshtë 2017 jane arrestuar dy persona, njëri prej tyre Marjel Fierza, i njohur si i besuar i Lul Berishes. “Efektivet e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës në bashkëpunim me specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës, në zbatim t

No Pic available
  • 2017-10-02

Lu: 20 familje kriminale shqiptare dominojnë aktivitetin kriminal

Ambasadori i SHBA-së Donald Lu ka lëshuar deklarata të forta në ceremoninë e 20 vjetorit të shkollës së Magjistraturës “Lufta kundër krimit të organizuar derisa peshqit e mëdhenj të futen në burg. Katër klane kryesore drejtojnë 20 familje kriminale shqiptare që dominojnë akt

Lu shpërthen sërish: Lul Berisha u lirua gabimisht; Shullazi vijon trafikun e drogës
  • 2017-10-02

Lu shpërthen sërish: Lul Berisha u lirua gabimisht; Shullazi vijon trafikun e drogës

Ambasadori amerikan Donald Lu ka fshikulluar sërish politikën dhe drejtësinë shqiptare me deklaratat e tij. Lu i është rikthyer sërish disa emrave të lakuar në botën e krimit, të cilt, ose nuk janë arrestuar nga policia, ose nuk janë dënuar akoma nga drejtësia. “Lufta kundër kr

No Pic available
  • 2017-10-02

Lu: Magjistari Klement Balili dhe i mistershmi Lul Berisha

 Dy peshq të mëdhenj vazhdojnë të jenë të lirë në mënyrë të mistershme.  I pari “Magjistari” Klement Balili i cili ia ka dalë ende të jetë i lirë, dhe Lul Berisha i cili në mënyrë të mistershme vazhdon të qëndrojë në liri, ndërkohë që janë në qeli dr

No Pic available
  • 2017-10-02

Ambasadori Lu, shuplakë institucioneve: Lul Berisha i lirë, Shullazi trafik droge nga burgu

TIRANE- Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu ka lëshuar deklaratë të fortë për Emiljano Shullazin, që sipas tij vijon aktivitetin e trafikut të drogës edhe nga qelia e burgut. Duke iu referuar mediave, por edhe raportit të DASH, diplomati amerikan pohoi në

No Pic available
  • 2017-10-02

Donald Lu flet për 4 klane: 20 familje dominojnë krimin në Shqipëri

Ambasadori amerikan Donald Lu vijon kritikat e ashpra kundër sistemit të drejtësisë në vend. Ai risolli në vëmendje rastin e gjyqtares së ndjerë Fildeze Hafizi, si dështim të sistemit të drejtësisë në Shqipëri. Ndërsa tha se në Shqipëri veprojnë 4 klane kryesore dhe se se 20 fa

E plotë/ Donald Lu flet me emra: 4 klane kriminale kontrollojnë vendin. Porosia e fortë për Qeverinë
  • 2017-10-02

E plotë/ Donald Lu flet me emra: 4 klane kriminale kontrollojnë vendin. Porosia e fortë për Qeverinë

Me tone te forta dhe mesazhe te qarta per qeverine, prokurorine, policine dhe ministrite, ambasadori amerikan Donald Lu ka prekur ne plage situaten e krimit te vend. Ne nje fjale qe mbajti ne 20-vjetorin e shkollës së Magjistratures, Lu foli me emra, duke u ndalur te Shullazi, Lul Berisha, Klement