Rezultate te kerkimit per termin: +Shullazi

Meta: total 1000 / total_found 1412 / time 0.000 / keyword[0] shullazi / docs[0] 1412 / hits[0] 4045 /
Berisha: Ngritja e bunkerit, njësoj si të rikthesh statujën e Enver Hoxhës
  • 2015-12-10

Berisha: Ngritja e bunkerit, njësoj si të rikthesh statujën e Enver Hoxhës

Bashkëbisedim i ish-kryeministrit me studentë në forumin e organizuar dje nga PD dhe Fondacioni "Për Liri dhe Demokraci (FLD)". Deklarata: Çdo i ri dhe e re të lexojë "Rrno vetëm për me tregue" të At Zef Pllumit Pyetje nga Anxhela Malko: Në PD shumë të rinj po vërshojnë dita d

Berisha kërcënon Ramën: Ajo që pe dje ishte vetëm fillimi
  • 2015-12-09

Berisha kërcënon Ramën: Ajo që pe dje ishte vetëm fillimi

Sali Berisha vijon me kërcënimet e tij. Ai thotë se ajo që u pa dje, është vetëm fillimi. Te dashur miq, banditokracia u drodh dje nga themelet nga uragani madheshtor i revolucionit demokratik. Rama, duke ndjere valen gjigande te revoltes dhe zemerimit popullor ndaj tij, u “strehua&#

Ajo që pa Rama dje, vetëm fillimi. Ja ku u fshehën ministrat nga frika
  • 2015-12-09

Ajo që pa Rama dje, vetëm fillimi. Ja ku u fshehën ministrat nga frika

"Zemerimin qytetaret nuk e kishin me instalacionet por me Edi Ramen, kryehajdutin me 40 jaguare!!". Kështu shkruan në një postim në Fb, ish-kryeministri Berisha, duke i kujtuar Ramës se ajo që pa dje gjatë protestës së opozitës ishte vetëm fillimi. Sipas Berishës, ministrat nga frika ia

No Pic available
  • 2015-11-26

Dekriminalizimi, Tahiri: Ta votojmë kokulur. Berisha: Ju sfidoj në testin e drogës

Debate në Kuvend në lidhje me ligjin për dekriminalizimin. Opozita këmbëngul për miratimin dhe të amendamenteve për testin e drogës.  Në replikë ministri i Brendshëm Saimir Tahiri tha se ligji për dekriminalizimin duhet votuar me kokulur por duhet vendosur dhe për ata persona të cil

Berisha: Krimi, institucioni suprem i qeverisjes së Edi Ramës
  • 2015-11-26

Berisha: Krimi, institucioni suprem i qeverisjes së Edi Ramës

Ish-kryeministri në Kuvend: Jo dekriminalizim, por deEdvinizim i administratës dhe politikës Deklaratat e Forta -Pa testin e drogës, ligji për dekriminalizimin është i gjymtuar -Edvin Rama presione mbi gjykatat për të ruajtur mandatin e Koço Kokëdhimës -Sajmir Tahiri ka blerë s

Fjala e Berishës sot në Parlament
  • 2015-11-26

Fjala e Berishës sot në Parlament

Nga Sali Berisha. (Fjala sot ne Parlament per ligjin e dekriminalizimit) Që ditën e parë të mbledhjes së këtij Parlamenti në shtator 2013 deri sot, në rast se do bëja një numërim dhe shumim të fjalimeve, frazave, fjalëve dhe fjalive, do rezultonte këtu se 70% e tyre kanë pa

Tahiri përplaset me PD në komision: Ju neveris për akuzat që më bëni
  • 2015-11-23

Tahiri përplaset me PD në komision: Ju neveris për akuzat që më bëni

Pas përplasjes të enjten e kaluar në Parlament, ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri ka debatuar gjatë sot me deputetët demokratë në Komisionin e Ligjeve. Opozita e akuzoi Tahirin si të lidhur me krimin dhe kërkoi sërish largimin e tij. Ministri Tahiri në Komisionin e Ligjeveahiri Nga an