Rezultate te kerkimit per termin: +Shullazi

Meta: total 1000 / total_found 1412 / time 0.000 / keyword[0] shullazi / docs[0] 1412 / hits[0] 4045 /
No Pic available
  • 2017-05-31

Çështja Shullazi, prokuroria thërret Saimir Tahirin dhe Lindita Nikollën si dëshmitarë

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar të thirret si dëshmitar ish ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri, ish ministrja Lindita Nikolla, Haki Cako, Ervion Hodaj dhe Mynyr Koni. Ata pritet të japin dëshminë e tyre për çështjen Shullazi. Sipas akuzës, profesor Mynyr Koni pas kërcënimit

No Pic available
  • 2017-05-30

Gjyqi ndaj Shullazit, Prokuroria kërkon si dëshmitarë Tahirin dhe Nikollën

Gjykata e Krimeve të Rënda rrëzon kërkesën për përjashtimin e gjyqtarit Fran Prendi në gjyqin e Emiliano Shullazit. Po kështu trupa gjykuese rrëzoi edhe kërkesën për veçimin e gjykimit për Blerim Shullazin. Ky i fundit përmes avokatit të tij mbrojtës kishte kërkuar veçim gjykimi

Atentat me armë zjarri në një lokal në Krujë, plagosen dy persona, Policia jep sqarime
  • 2017-05-17

Atentat me armë zjarri në një lokal në Krujë, plagosen dy persona, Policia jep sqarime

Dy persona i kanë shpëtuar një atentati me armë zjarri mëngjesin e sotëm në një lokal pranë stadiumit Kastrioti në qytetin e Krujës. Mësohet se nga të shtënat me armë kanë mbetur të plagosur dy persona, Ramazan Shullazi dhe Genc Goga. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka nis

Basha, akuza për korrupsion ndërkombëtarëve: Janë njësh me Ramën
  • 2017-05-10

Basha, akuza për korrupsion ndërkombëtarëve: Janë njësh me Ramën

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, përpara takimit me kongresmenët amerikanë ka mbajtur një fjalim nga çadra e protestës, ku ka hedhur akuza të rënda për zyrtarët e lartë ndërkombëtar. Basha tha se ata janë korruptuar nga Edi Rama dhe se nuk kanë raportuar drogën që ka pushtu

Shullazi i pranishëm në gjyq, seanca shtyhet në orën 15:00
  • 2017-05-10

Shullazi i pranishëm në gjyq, seanca shtyhet në orën 15:00

Është shtyre për në orën 15:00 seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit dhe grupit të tij. Shkak është bërë mungesa e gjyqtares Irena Gjoka. Në seancën e ditës së sotme ishte i pranishëm edhe vetë Emiljano Shullazi.   Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Fac

Shtyhet për më 23 maj seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit
  • 2017-05-10

Shtyhet për më 23 maj seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit

Ka dështuar seanca gjyqësore në ngarkim të Emiljano Shullazit. Shkak është bërë kërkesa e avokatit mbrojtës të Blerim Shullazit për tu njohur me aktet e dosjes së gjykimit. Në seancën ishin të pranishëm Emiljano Shullazi dhe të pandehur të tjerë Gjykata ka vendosur që seanca e r

Shullazi në gjyq, shtyhet për të enjten seanca
  • 2017-05-10

Shullazi në gjyq, shtyhet për të enjten seanca

Kur mungon një nga anëtarët e trupës gjyqësore proceset shtyhen me ditë të tëra. Por e njëjta gjë nuk mund të ndodhë kur bëhet fjalë për gjykimin e hapur kunder Emiliano Shullazit dhe të tjerëve. Mungesa e një gjyqtareje e detyroi pjesën tjetër të trupës ta shtyjë procesin pë