Rezultate te kerkimit per termin: +Shullazi

Meta: total 1000 / total_found 1412 / time 0.000 / keyword[0] shullazi / docs[0] 1412 / hits[0] 4045 /
Basha, akuza për korrupsion zyrtarëve ndërkombëtarë
  • 2017-05-10

Basha, akuza për korrupsion zyrtarëve ndërkombëtarë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, përpara takimit me kongresmenët amerikanë ka mbajtur një fjalim nga çadra e protestës, ku ka hedhur akuza të rënda për zyrtarët e lartë ndërkombëtarë. Basha tha se ata janë korruptuar nga Edi Rama dhe se nuk kanë raportuar drogën që ka push

Shullazi, hetim pasurive; Prokuroria nis zbatimin e Antimafias
  • 2017-05-01

Shullazi, hetim pasurive; Prokuroria nis zbatimin e Antimafias

Kur ndaj Emiljano Shullazit dhe shokëve të tij është vendosur data 10 maj si dita kur do të çelet procesi  për një sërë akuzash, Prokuroria e Krimeve të Rënda vazhdon të kërkojë të dhëna shtesë ndaj pesë të dyshuarve, që të gjithë ata në lidhje familjare dhe shoqërore me n

No Pic available
  • 2017-04-14

Dosja Shullazi, ja si kanoseshin rektorët dhe biznesmenët

Prokuroria për Krime të Rënda përfundoi hetimin dhe dërgoi për gjykim 5 shtetas, të akuzuar si anëtarë të një grupi të strukturuar kriminal, të drejtuar nga shtetasi Emiljano Shullazi. Të pandehurit Emiljani Shullazi, Gilmando Dani, Besmir Shullazi, Endrit Qyqja, Endrit Zela akuzohen p

No Pic available
  • 2017-04-13

Prokuroria çon dosjen e Emiljano Shullazit në gjykatë

Prokuroria mbyll hetimet për Emiljano Shullazin dhe dërgon dosjen në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Shullazi ndodhet në qelitë e paraburgimit prej  17.04.2016. Ai u arrestua së bashku me Gilmando  Dani, 38 vjeç,dhe  Blerim Shullazi, 32 vjeç. Ata u arrestuan sepse&nb

No Pic available
  • 2017-04-13

Prokuroria ngre akuzën: Emiljano Shullazi kërcënoi rektorin Mynyr Koni

Prokuroria për Krimet e Rënda çon në Gjykatën e Krimeve të Rënda grupin e Emiljano Shullazit duke e akuzuar edhe për ngjarjen e prillit 2016 kur Dhori Kule Mynyr Koni u kërcënuan me qëllim që profesor Koni të largohej nga gara për Rektor në këtë universitet. Prokuroria aku

Basha: PD, pro Vettingut me konsensus, jo sipas formulës Rama-Tahiri-Shullazi
  • 2017-04-12

Basha: PD, pro Vettingut me konsensus, jo sipas formulës Rama-Tahiri-Shullazi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së përbashkët Mogherini-Hahn, duke theksuar se opozita i qëndron reformës në drejtësi dhe konsensusit për zbatimin e saj të arritur unanimisht më 22 korrik 2016. Përmes një statusi të publikuar në faqen e vet në

No Pic available
  • 2017-04-08

Basha: Reformë në drejtësi alla Shullazi nuk ka për të patur kurrë

Kryetari i PD-së deklaron se PD nuk ka ndryshuar qëndrim lidhur me vettingun por se nuk do të bëhet pjesë në një proces fasadë për vettingun. I pyetur nga gazetarët Basha tha: “Por çfarë ka ndryshuar që të ndryshoj qëndrimi ynë? Asgjë nuk ka ndryshuar dhe asgjë nuk do të ndr