Rezultate te kerkimit per termin: +Shullazi

Meta: total 1000 / total_found 1412 / time 0.000 / keyword[0] shullazi / docs[0] 1412 / hits[0] 4045 /
Sekuestrohen armë e drogë në Tiranë, në pranga 5 persona
  • 2018-10-19

Sekuestrohen armë e drogë në Tiranë, në pranga 5 persona

Goditen dy raste të armëmbajtjes pa leje dhe katër raste të shpërndarjes së lëndëve narkotike në Tiranë.  Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale armë zjarri pistoletë, automatikë, krehëra, disa fishekë, automjet, lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sativa dhe Kokainë. Në

Ndotja nga furrat e gëlqeres në Krujë, arrestohet Shullazi dhe 8 të tjerë (Emra)
  • 2018-10-14

Ndotja nga furrat e gëlqeres në Krujë, arrestohet Shullazi dhe 8 të tjerë (Emra)

Policia e Krujës ka zhvilluar këtë të dielë një operacion kundër ndotjes së mjedisit, duke arrestuar 9 persona të cilët në mënyrë të përsëritur, gjatë prodhimit të gëlqeres përdornin si material djegës materiale të ndryshme plastike, sintetike, mbetje fasonerie dhe goma automje

Konkluzionet e mbrojtjes së Shullazit, policët me jelekë antiplumb
  • 2018-10-09

Konkluzionet e mbrojtjes së Shullazit, policët me jelekë antiplumb

Sot, në orën 10:00, mbrojtja e bandës Shullazi pritet të paraqesë konkluzionet në Gjykatën për Krime të Rënda. Të martën e kaluar, Prokuroria e Krimeve të Rënda shpalli pretencën duke kërkuar 64 vite burgim në total për grupin Shullazi. Prokurorët thanë se Emiliano Shullazi shoq

Krimet e Rënda të blinduara, shtyhet seanca për bandën e Shullazit (Foto)
  • 2018-10-09

Krimet e Rënda të blinduara, shtyhet seanca për bandën e Shullazit (Foto)

Sot, në orën 10:00 ishte parashikuar që trupa e avoktëve mbrojtës të bandës Shullazi të paraqiste në Gjykatën e Krimeve të Rënda, konkluzionet për vendimin e dhënë të martën e kaluar, ku Prokuroria shpalli pretencën duke kërkuar 64 vite burgim në total për grupin në fjalë. Por

Kapja e zgjedhjeve, Basha tregon emrat e kriminelëve që drejtojnë qarqet
  • 2018-10-08

Kapja e zgjedhjeve, Basha tregon emrat e kriminelëve që drejtojnë qarqet

Teksa prezantoi platformën e opozitës për çlirimin e zgjedhjeve nga krimi, kryetari i PD, Lulzim Basha u kujdes tia bënte të ditur opinionit publik me emra, të gjithë kriminelët që sipas tij kanë nën kontroll qarqet kryesore të vendit dhe punojnë për llogari të PS-së. Dhe akuzat e t

SHBA kërkon të vazhdojë hetimi për Tahirin dhe Shullazin
  • 2018-10-05

SHBA kërkon të vazhdojë hetimi për Tahirin dhe Shullazin

Duke zgjedhur ceremoninë e diplomimit të 18 magjistratëve të rinj, zëvendës ambasadorja amerikane në Tiranë shprehu mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj çdo gjyqtari të pakompromentuar që vendos ndryshe nga kolegët e korruptuar, të cilët i përdorin pozitat për të

Shullazi, nis seanca për dhënien e pretencës në gjykatë
  • 2018-10-02

Shullazi, nis seanca për dhënien e pretencës në gjykatë

Nis seanca për dhënien e  pretencës për Emiljano Shullazin dhe anëtarët e grupit të tij kriminal. Gjykata e Krimeve të Rënda është blinduar nga forca të shumta sigurie. Mësohet se Emiljano Shullazi së bashku me të akuzuarit e tjerë nuk është i pranishëm në sallën e Gjyqit, por