Rezultate te kerkimit per termin: +Shullazi

Meta: total 1000 / total_found 1412 / time 0.000 / keyword[0] shullazi / docs[0] 1412 / hits[0] 4045 /
Pritet pretenca për Shullazin, policia blindon Krimet e Rënda
  • 2018-09-25

Pritet pretenca për Shullazin, policia blindon Krimet e Rënda

Prokuroria do të japë sot pretencën për Emiljano Shullazin dhe grupin e tij, në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Kështu do të mësohet dënimi që do të kërkojë organi i akuzës, ku dy nga prokurorët e çështjes janë Donika Prela dhe Gentian Osmani, teksa emrat e dy prokurorëve të tjer

Çështja Shullazi, dështon sërish pretenca. Shtyhet për 2 tetor
  • 2018-09-25

Çështja Shullazi, dështon sërish pretenca. Shtyhet për 2 tetor

Pretenca për Emiljano Shullazin dhe gripin e tij është shtyrë në datën 2 tetor. Një nga të pandehurit, Blerim Shullazi ka kërkuar shtyrjen e seancës gjyqësore me justifikimin se është i sëmurë si dhe me mungesën e avokatit që duhej ta përfaqësonte. Është e nënta herë që prete

Kaosi te Krimet e Rënda, ja dokumenti i transferimit të prokurorëve
  • 2018-09-24

Kaosi te Krimet e Rënda, ja dokumenti i transferimit të prokurorëve

Çfarë po ndodh në ambientet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda?! Për të dhënë një panoramë më të qartë rreth situatës e përplasjeve mes 10 prokurorëve dhe drejtueses së Krimeve të Rënda, Donika Prela dhe kryeprokurores Arta Marku, e ftuar në Top Talk ka qenë gazetarja e kronik

Alibeaj: Të hetohet Arta Marku
  • 2018-09-22

Alibeaj: Të hetohet Arta Marku

Një ditë pas kallëzimit të Arta Markut për shpërdorim detyre , demokratët i kërkuan Prokurorisë së Tiranës të hetojë lidhjet e Kryeprokurores së Përgjithshme të Përkohshme me zyrtarë të lartë të Partisë Socialiste përfshi kryeministrin Edi Rama. Deklarata e plotë Në mënyrë

Shullazi, Arta Marku shkarkon nga detyra Sokol Stojanin
  • 2018-09-21

Shullazi, Arta Marku shkarkon nga detyra Sokol Stojanin

Çështja e Emiljano Shullazit ka shkaktuar debate në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Pasi kryeprokurorja Arta Marku urdhëroi dje hetimin disiplinor për 10 prokurorët që nuk pranuan të ishin pjesë e shortit për çështjen Shullazi, tek Krimet e Rënda ka pasur sërish probleme. Mësohet

Mësohen emrat e Prokurorëve të çështjes Shullazi
  • 2018-09-21

Mësohen emrat e Prokurorëve të çështjes Shullazi

Prokuroria e Krimeve të Rënda bën të ditur se është caktuar grupi i prokurorëve që do të përfaqësojnë në gjykim çështjen Shullazi. Jo zyrtarisht, Top Channel me anë të gazetares Anila Hoxha, ka mësuar se dy prokurorët e kësaj çështje janë kryeprokuroren e Krimeve të Rënda,

Caktohen prokurorët për Shullazin, por emrat dalin më 25 shtator
  • 2018-09-21

Caktohen prokurorët për Shullazin, por emrat dalin më 25 shtator

Prokuroria e Krimeve të Rënda bën të ditur se është caktuar grupi i prokurorëve që do të përfaqësojnë në gjykim çështjen Shullazi, por emrat nuk bëhen të ditur deri në seancën gjyqësore të radhës, pra më 25 shtator. Në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë p