Rezultate te kerkimit per termin: +Shullazi

Meta: total 1000 / total_found 1412 / time 0.000 / keyword[0] shullazi / docs[0] 1412 / hits[0] 4045 /
Shullazi, kaosi dhe akuzat prishin qetësinë në Prokurori
  • 2018-09-21

Shullazi, kaosi dhe akuzat prishin qetësinë në Prokurori

Me anë të një njoftimi për median, Prokuroria e Përgjithshme njoftoi gjetjen e dy prokurorëve që do të shpallin pretencën ndaj Emiliano Shullazit, Gilmando Danit, Blerim Shullazit, Endri Qyqes dhe Endri Zelës. Pavarësisht se emrat e prokurorëve nuk publikohen, sikurse edhe mënyra se si

Furtuna në Prokurori, Arta Marku: Prokurorët refuzuan detyrën
  • 2018-09-21

Furtuna në Prokurori, Arta Marku: Prokurorët refuzuan detyrën

Në kulmin e debatit të nxehtë që ka sjellë rasti i Prokurorëve të Krimeve të Rënda që nuk kanë pranuar shortin për gjykimin e çështjes Shullazi, kryeprokurorja Arta Marku ka theksuar se ka marrë masa në detyrim të asaj që parashikon ligji. Numri një i organit të akuzës, përmes

PD-LSI kallëzojnë Arta Markun: Shpërbëu Prokurorët e Tahirit dhe Shullazit
  • 2018-09-21

PD-LSI kallëzojnë Arta Markun: Shpërbëu Prokurorët e Tahirit dhe Shullazit

Grupet parlamentare të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, kanë depozituar kallëzim penal ndaj Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku. Opozita e akuzon atë për veprën penale të Shpërdorimit të Detyrës, parashikuar nga neni 248 i Kodit Penal. Në

Arta Marku i dërgoi për hetim, reagojnë 10 prokurorët
  • 2018-09-21

Arta Marku i dërgoi për hetim, reagojnë 10 prokurorët

Dosja Shullazi, ka shkaktuar një kaos të vertetë brenda ambiente të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ku Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku çoi për procedim disiplinor 10 Prokurorë të këtij institucioni. Përmes një deklarate dërguar mediave, 10 prokurorët në fjalë kanë reagua

PS mbron Arta Markun, Felaj: Nuk ndërhyjmë në prokurori
  • 2018-09-21

PS mbron Arta Markun, Felaj: Nuk ndërhyjmë në prokurori

Dikur edhe vetë një prokurore, Ermonela Felaj zgjodhi të mbajë petkun e politikanes, kur u pyet nga Top Channel nëse ndante të njëjtin shqetësim me opozitën se lëvizjet e fundit te Krimet e Rënda po cenojnë hetimin ndaj ish-ministrit Tahiri, në kushtet kur prokurori i çështjes u tran

Shullazi, nuk pranuan ndarjen me short, hetim disiplinor për 10 prokurorët
  • 2018-09-20

Shullazi, nuk pranuan ndarjen me short, hetim disiplinor për 10 prokurorët

Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku ka urdhëruar hetim disiplinor ndaj prokurorëve që refuzuan hedhjen e shortit në procedimin penal ndaj Emiljano Shullazit, Gilmando Danit, Endrit Qyqja, Endrit Zela dhe Blerim Shullazi. Në listën e emrave të sjellë nga prokuroria, bëhet fjalë për proku

Shullazi mbetet pa prokuror, spranohet ndarja me short
  • 2018-09-19

Shullazi mbetet pa prokuror, spranohet ndarja me short

Për të zgjedhur prokurorin që do të paraqesë pretencën për Emiljano Shullazin, sot është organizuar hedhja e një shorti. Gjatë ditës, drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela mblodhi 19 prokurorët për shortin, por të gjithë e kanë braktisur shortin pasi, sipas