Rezultate te kerkimit per termin: +Shullazi

Meta: total 1000 / total_found 1412 / time 0.009 / keyword[0] shullazi / docs[0] 1412 / hits[0] 4045 /
Dështon seanca për Emiljano Shullazin tek Krimet e Rënda
  • 2018-09-11

Dështon seanca për Emiljano Shullazin tek Krimet e Rënda

Dështon sërish seanca gjyqësore ndaj Emiliano Shullazit e katër të tjerëve të dyshuar si anëtarë të grupit të struktura kriminal. Seanca është shtyrë me kërkesë të Prokurorit të çështjes Besim Hajdarmataj, pasi nuk ishin të pranishme dy prokurorët Elisabeta Imeraj dhe Eneid Nak

No Pic available
  • 2018-08-18

Përgjimet, PD: Jurgis Çyrbja ushtar i Shullazit! Rama e mbron nga arrestimi

Ushtari i Shullazit. Ky është etiketimi që i bëri sot deputetit socialist të Durrësit, Jurgis Çyrbja, kolegu i tij demokrat Ervin Salianji nga selia blu, teksa kërkoi reagimin e Prokurorisë pasi ai është përgjuar në biseda telefonike me bandën e kriminelit famoz, kur negociohej për ç

PD: Deputeti i PS-së Jurgis Çyrbja është anëtar i bandës së Shullazit
  • 2018-08-17

PD: Deputeti i PS-së Jurgis Çyrbja është anëtar i bandës së Shullazit

Deputeti i Partisë demokratike, Enkelejd Alibeaj deklaroi se deputeti i PS Jurgis Çyrbja është anëtar i bandës së Shullazit Alibeaj tha se sot në burg duhet të jetë edhe Çyrbja, i cili nga provat e dala rezulton se ka bashkëpunuar me bandën e Emiljano Shullazit në grabitjen e pronave

Vettingu dogji Rreshkën, Elisabeta Imeraj në krye të Prokurorisë së Tiranës
  • 2018-08-01

Vettingu dogji Rreshkën, Elisabeta Imeraj në krye të Prokurorisë së Tiranës

Elisabeta Imeraj është emëruar drejtuese e komanduar në krye të Prokurorisë së Tiranës. Imeraj ka drejtuar hetime të vështira në Prokurorinë për Krimet e Rënda. Ajo njihet si prokurorja që hetoi me sukses çështjen e imamëve për terrorizëm, si dhe çështjen Shullazi. Ky emërim

Banda e Shullazit, Krimet e Rënda pezullojnë afatet e paraburgimit
  • 2018-07-24

Banda e Shullazit, Krimet e Rënda pezullojnë afatet e paraburgimit

Pretenca për bandën e Emiljano Shullazit, që akuzohet për çështjen e privatizimit të Hotel  Vollga, kërcënimet ndaj biznesmenit Ylvi Beqja, por edhe kanosje gjatë zgjedhjeve për rektor në Universitetin e Tiranës, është shtyrë sot për të katërtën herë me radhë. Gjykata e Krimev

No Pic available
  • 2018-04-18

Korrupsioni në UT, Koni kërkon hetim edhe për tenderat e Dhori Kules

Dikur ishin miq dhe mbështetës të fortë të njëri-tjetrit, por Mynyr Koni dhe Dhori Kule prej mëse dy muajsh kanë hapur një luftë mes tyre, ndërsa janë përballur për çështje të ndryshme në lidhje me Universitetin e Tiranës. Përveç paraqitjes në dyert e Prokurorisë dhe Gjykatës

Koni-Kule në prokurori, Krimet e Rënda nisin hetimet për shpërdorim detyre
  • 2018-04-18

Koni-Kule në prokurori, Krimet e Rënda nisin hetimet për shpërdorim detyre

Ka ndryshuar arena e përplasjeve mes profesorëve Dhori Kule dhe Mynyr Koni, të konflikuar dy muaj më parë në qarqet e arsimit. Prokuroria e Krimeve të Rënda nisi hetimet për dy njerëzit e botës akademike për veprat e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës, raporton gazetarja e Top C