Rezultate te kerkimit per termin: +Shullazi

Meta: total 1000 / total_found 1412 / time 0.000 / keyword[0] shullazi / docs[0] 1412 / hits[0] 4045 /
Gjyqi i Shullazit, avokati i Danit: Ylvi Beqja ka fshehur para jashtë shtetit
  • 2018-04-10

Gjyqi i Shullazit, avokati i Danit: Ylvi Beqja ka fshehur para jashtë shtetit

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda është zhvilluar paraditen e sotme seanca e rradhës për çështjen e Hotel Vollga, ku protagonistë janë Emiljano Shullazi dhe biznesmeni Ylvi Beqja. Trupa e gjykatësve ka  rrëzuar një kërkesë të avokatit të Gilamndo Danit dhe Endrit Zelës. Aty kërkoh

Pse u sulmua Ismet Drishti? Gazetari: Autori u identifikua, nuk po kapet
  • 2018-04-08

Pse u sulmua Ismet Drishti? Gazetari: Autori u identifikua, nuk po kapet

Gazetari Ismet Drishti, u sulmua pak ditë më parë nga 15 persona me kapuça dhe sende të forta pasi doli nga ambientet e Zjarr TV, në pronësi të tij. Por megjithëse autori është identifikuar, policia ende nuk e ka kapur. Deklarata e policisë thotë se Ismet Drishti është sulmuar nga n

Gjyqi i Shullazit, avokatët tërhiqen nga kërkesa për dëshminë e Berishës
  • 2018-02-20

Gjyqi i Shullazit, avokatët tërhiqen nga kërkesa për dëshminë e Berishës

Në seancën gjyqësore të zhvilluar sot në ngarkim të Emiljano Shullazit, avokatët e këtij të fundit janë tërhequr nga kërkesa e tyre për të dëshmuar ish-kryeministri Sali Berisha. Avokatët më parë kanë kërkuar dëshminë e disa figurave politike lidhur me kërcënimin që Shullazi

Basha: Shqipëria në prag të falimentimit ekonomik. Të mos heshtim më!
  • 2018-01-25

Basha: Shqipëria në prag të falimentimit ekonomik. Të mos heshtim më!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë fjalës së tij nga foltorja e kuvendit ka lëshuar një lumë akuzash në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë së drejtuar prej tij. Sipas kryedemokratit, vendi është sot në prag të falimentimit ekonomik dhe kaosit, situatë që

Prokuroria paraqet prova shkencore kundër Emiljano Shullazit
  • 2018-01-23

Prokuroria paraqet prova shkencore kundër Emiljano Shullazit

Ditën e sotme është zhvilluar seanca e radhës gjyqësore për një emër të njohur të botës së krimit në vend, si Emiljano Shullazi. Në këtë seancë, Prokuroria paraqiti prova shkresore të konvertuara në një material prej 19 faqesh. Gjithashtu nga organi i akuzës janë paraqitur proc

Shtyhet seanca për Shullazin, Gilmando Dani kërkon kohë për dëshminë
  • 2018-01-08

Shtyhet seanca për Shullazin, Gilmando Dani kërkon kohë për dëshminë

Në ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda është zhvilluar sot seanca e radhës gjyqësore për çështjen e kërcënimeve në procesin zgjedhor për rektorin e Universiteti të Tiranës, ku i akuzuari kryesor është Emiljano Shullazi. Edhe pse Shullazi ka qenë i pranishëm në sallë, kjo