Rezultate te kerkimit per termin: +Shullazi

Meta: total 1000 / total_found 1412 / time 0.000 / keyword[0] shullazi / docs[0] 1412 / hits[0] 4045 /
Shullazi në Gjykatë: Ylvi Beqja më premtoi 1,4 mln euro për të marrë ish-Vollgën
  • 2017-12-28

Shullazi në Gjykatë: Ylvi Beqja më premtoi 1,4 mln euro për të marrë ish-Vollgën

Emiljano Shullazi ka dhënë deklarime në gjykatë pas seancave të ballafaqimit të zhvilluara më herët. Ylvi Beqja gënjen, më kërkoi ndihmë të ndërmjetësoja në gjykatë sepse po humbiste ish Vollgën. Më tha se do të më jepteë 1 mln e 400 mijë euro për ndërmjetësimin. Nuk e kam

Shullazi mbetet në burg, dëshmitarët rikonfirmojnë akuzat
  • 2017-12-13

Shullazi mbetet në burg, dëshmitarët rikonfirmojnë akuzat

Gjykata e Krimeve të Rënda ka refuzuar të lirojë nga paraburgimi Emiljano Shullazin dhe bashkëpunëtorët e tij në procesin që po zhvillohet për shtrëngim me anë të kanosjes për dhënie pasurie në formën e grupit kriminal. Trupi gjykues nuk pranoi kërkesat për ndryshim mase, duke lë

Dështon sërish gjyqi ndaj Shullazit, avokatët: Të pushohet çështja
  • 2017-12-06

Dështon sërish gjyqi ndaj Shullazit, avokatët: Të pushohet çështja

Është shtyrë sërish seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit, e cila ishte parashikuar për sot. Shkak për këtë është bërë, pasi prokurorët e çështjes së tij ndodhen për punë jashtë vendit. Nisur nga kjo, avokatët e Shullazit kanë kërkuar pushimin e çështjes. Prokurorët nuk

Shullazi, ballafaqim mes Ylvi Beqajt, shoferit dhe noteres
  • 2017-11-21

Shullazi, ballafaqim mes Ylvi Beqajt, shoferit dhe noteres

Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar sot kërkesën e organit te akuzës për ballafaqimin e Ylvi Beqajt me shoferin Romeo Tarja si dhe Besnik Musait dhe noteres Aida Spahiu, per te vertetuar kercenimin e Ylvi Beqjas. Ylvi Beqja ka thënë se është kërcënuar nga Shullazi dhe këto deklarata j

Kreu i Hipotekës u godit në zyrë, Shullazi, Prokurorët: Juristja ndryshoi dëshmi
  • 2017-11-08

Kreu i Hipotekës u godit në zyrë, Shullazi, Prokurorët: Juristja ndryshoi dëshmi

Gjykata e Krimeve të Rënda dëgjoi dëshminë e Drejtoreshës Juridike të Hipotekave, Merita Qatos e kërkuar nga prokuroria në procesin ndaj Emiljano Shullazit. Dëshmitarja tregoi se për regjistrimin e ish-Vollgës është informuar pasi është kthyer nga pushimet verore të 2014-s. Më tej

No Pic available
  • 2017-10-11

Tahiri: Basha, nder krimit me sulmet e tij politike

  Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka deklaruar se e kishte mirëpritur thirrjen e gjykatës për të dëshmuar në procesin Shullazi. Nga ana tjetër, Tahiri ka shprehur keqardhje për lojën e Prokurorisë për të bërë politikë me një proces gjyqësor, që sipas tij duhet të pë

No Pic available
  • 2017-10-10

Shullazi, dëshmojnë Tahiri, Çako, Koni dhe Kule

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka nisur seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit. Në seancën e sotme janë thirrur për të dëshumuar 7 zyrtarë, mes tyre ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako, rektori Mynyr Koni dhe ish-rektori