Rezultate te kerkimit per termin: +Shumica

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.963Z

AK: Shumica, kundër regjistrimit etnik e fetar

Tubimi i Aleancës Kuq e zi në Durrës TIRANE- Shumica e shqiptareve shprehen kunder regjistrimit me vetedeklarim te kombesise dhe kunder regjistrimit mbi baza etnike dhe fetare. Ky eshte perfundimi i nje studimi te kryer nga Qendra e Kërkimeve Monitor, publikuar sot nga Aleanca KuqeZi Sipas stud

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.860Z

Shperndahet shumica e protestuesve ne Hong Kong

0 brbr brbrHong Kongu ka nisur ti rikthehet normalitetit pas nje jave protestash per menyren e qeverisjes se rajonit nga autoritetet e Pekinitbrbr brbrNumri i protestuesve u reduktua ndjeshem gjate nates dhe shumica e punonjesve civile i eshte rikthyer punesbrbr brbrNje grup i vogel protestuesish d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.585Z

Borxhi, shumica e amerikanëve pro-Obamës

Sipas një sondazhi të CBS, 71 % e opinionit publik, janë kundër mënyrës se si konservatorët po menaxhojnë përballjen me Shtëpinë e Bardhë. Vetëm 21 % është në favor të tyre, duke konfirmuar atë që vet&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.988Z

Meta Shumica me solide se me pare

Zevendeskryeministri Ilir Meta pas largimit te deputetit Paulin Sterkaj nga radhet e mazhorances deklaroi se shumica ne Shqiperi eshte me solide se nje vit me pare . Kjo mazhorance ka ne thelb nje marreveshje politike dhe mandati i saj mbaron ne vitin 2013 tha Meta.Sipas tij asnje presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.701Z

Berisha Shumica do te respektoje marreveshjen me opoziten

Ne Shqiperi kryeministri Sali Berisha tha sot ne mbledhjen e pare te qeverise per vitin 2012 se shumica do te respektoje deri ne fund marreveshjen me opoziten ndersa hodhi poshte cdo hipoteze per nje zgjedhje konsensuale te presidentit te ri te vendit ne mesin e vitit Shumica dhe opozita kane rene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.323Z

Të dhënat zyrtare, në Dibër votuan 53 përqind, shumica meshkuj

Qytetarët e Dibrës kanë votuar ditën e sotme për kryetarin e saj të ri të Bashkisë. Muharrem Rama i ASHE-së dhe Sherefedin Shehu i APD-së u përballën me njëri-tjetrin në zgjedhjet për kreun e ri. Ashtu siç edhe ishte parashikuar, në orën 19:00 ka nisur mbyllja e qendrave të vot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.565Z

Më shumë vetëvrasje në 2008, shumica gra

Në Shqipëri, 331 persona, shumica gra kanë vrarë vetën për këtë vit. Bazuar në Organizatën Botërore të Shëndetit, vetëvrasjet kanë patur si shkak kryesor depresionin qe ka ardhur si pasoje e varferise dhe mentalitetit shqiptar TIRANE-Vetëvrasjet në Shqipëri janë rritur këtë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama