Rezultate te kerkimit per termin: +Shumica

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.599Z

Zgjatet me 3 vjet moratoriumi i skafeve

Komisioni i Sigurisë kalon moratoriumin e skafeve duke zgjatur afatin edhe për 3 vjet. Në komision ka pasur debate për mjetet sportive ujore. Ditën e djeshme, kreu i qeverisë, Sali Berisha deklaroi se nuk do të hiqet ligji për moratoriumin e skafeve duke vlerësuar moratoriumin si sigu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.873Z

Meksikë, zbulohet varri masiv i narkotrafikantëve

Të paktën 77 trupa të pajetë, shumica e të cilvëve në fazë dekompozimi të avancuar u zbuluan në një tunel në Meksikë. Trupat u zbuluan prej autoriteteve në qytetin e Taksos. Policia tha se dyshohet se trupat e pajetë të jenë sjellë në tunelet e shumta të zonës prej g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.301Z

Europol: Bien atentatet terroriste në BE

Europol ka deklaruar se atentatet terroriste në Evropë kanë pësruar një rënie domethënëse. Sipas agjencisë së sigurisë së BE-së, në vitin 2009 ka pasur 294 atentate me një rënie prej 33 përqind krahasuar me një vit më parë. Të dhënat e publikuara kanë të bëjnë m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.508Z

Imituesja e Madonns

Imitimi sht nj lvdat me kunja. Kshtu q nse shikojm fotot e Lady GaGa dhe Mandonna t gjith do t shikonin ngjashmri. Ajo ka ndrruar rreth nnt kostume gjat nj koncerti n Kanada dhe shumica prej tyre kan pasur nj influenca nga Madonna. N nj pik GaGa, edhe pse ka dal me nj korset konik n sken, duk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.572Z

Dhjetë të vdekur si pasojë e një sulmi kamikaz në Afganistan

Helmand, Afganistan 21 Mars - Një atentator vetëvrasës shkaktoi vdekjen e dhjetë dhe plagosjen e shtatë vetëve në jug të Afganistanit. Sulmi kamikaz është kryer në një urë të qytetit Gereshk në krahinën Helmand. Sipas të dhënave të autoriteteve shumica e viktimave ishin tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.638Z

Sulm kamikaz ne Kandahar, pese te vdekur

Atentat ne rezidencen e guvernatorit te Kandaharit ne Afganistan. Tre kamikaze shperthyen veten, duke lene te vrare pese police dhe duke plagosur tre te tjere. Lajmi eshte konfirmuar nga zyrtare lokale. Askush nuk ka marre pergjegjesine per sulmin e sotem. Kandahari eshte nje zone beteje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.238Z

Kinë, vdesin 73 minatorë nga shpërthimi i gazit

Si pasojë e shpëtimit të gazit në një minierë në provincën veriore Sanksi të Kikës, të paktën 73 minatorë kanë humbur jetën sot herët në mëngjes, ndërsa dhjetëra të tjerë kanë mbetur të ngujuar nën tokë. Agjencia shtetërore e lajmeve kineze Hsinhua, bën të ditur se në m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama