Rezultate te kerkimit per termin: +Sigurimit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.990Z

Turqia synon Këshillin e Sigurimit

Nga Express më 27 mars 2011 në ora 19:30 Turqia planifikon të kandidohet për anëtare të jo-përhershme të Këshillit të sigurimit të OKB-së, për periudhën 2015-2016, paralajmëroi ministri turk i Punëve të Jashtme, Ahmet Davutoglu. Ai theksoi se gjatë pesë-gjashtë viteve të kal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.934Z

Dilema serbe dhe Këshilli i Sigurimit

Ylber LILI Shikuar rrjedhën e etapave, serbët janë ballafaquar me dilemën historike: të ruajnë Jugosllavinë ose të bëjnë shtetin e tyre të madh Serbinë. Meqë të gjitha përpjekjet për ruajtjen e Jugosllavisë dështuan, ata kaluan në planin B, realizimin e projektit të Serbisë së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.945Z

Ligji, liberalizohet tregu i sigurimit të makinave

Pavarësisht se disponuesit e një mjeti motorik kanë hasur deri më tani abuzim me çmimet e siguracioneve të makinave, ky “abuzim” tani do të mbrohet me ligj. Në këtë mënyrë, Ministria e Financave ka vendosur të ligjërojë informalitetin e evidentuar në tregun e sigurimeve, duke ten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.139Z

Makinat, ndryshojne tarifat e sigurimit

Tarifat e sigurimit per zoteruesit e automjeteve nuk do te jene te njejta. Nese je shofer i ri do te paguash me shume per sigurimin e te njejtit tip mjeti, po qe zoterohet nga nje person qe ka eksperience te gjate ne drejtimin e mjetit. Ministri i Financave, Ridvan Bode, dje gjate prezantimit te nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.193Z

Keshilli i Sigurimit dhe roli ne Kosove

Albana Isufi* Njohes te se drejtes nderkombetare thone se Keshilli i Sigurimit ka rastin e fundit qe te dale juridikisht nga qorrsokaku i futur ne lidhje me statusin e Kosoves. Juristet kosovare thone se shpallja e pavaresise de facto e ka shfuqizuar Rezoluten 1244, por, sipas tyre, per te dale nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.773Z

Rezolute kunder Keshillit te Sigurimit

Asamblea e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do të votojë rezolutën që dënon Këshillin e Sigurimit për dështimin në zgjidhjen e krizës siriane. Dokumenti nuk është imponues por përmes tij-synohet te ushtrohet m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.836Z

Ryker ne Keshillin e Sigurimit

Shefi i UNMIK-ut, Joakim Ryker, do te raportoje ne Keshillin e Sigurimit te Kombeve te Bashkuara ne 8 janar, mbi situaten ne Kosove. Lajmi eshte konfirmuar nga zyrtare te Kombeve te Bashkuara, nderkohe qe formati i debatit nuk eshte bere i ditur ende. Megjithate, mesohet se ambasadoret e Keshillit t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama