Rezultate te kerkimit per termin: +Sigurimit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.288Z

Thaci: Takimi i KS-se, i suksesshem

Kryeministri Hashim Thaci e ka cilesuar si te suksesshem takimin e Keshillit te Sigurimit per Kosoven, e ne vecanti paraqitjen e shefit te diplomacise kosovare. Thaci, ne mbledhjen e Qeverise se Kosoves, para kabinetit qeveritar, e ka lavderuar edhe raportin e ministrit te Jashtem te Koso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.093Z

Kermabo javën e ardhshme viziton Beogradin

Kermabo nw Beograd Prishtinë - Shefi i EULEKS-it Iv De Kermabo do të vizitojë javën e ardhshme Beogradin, njoftuan zyrtarët për informim të misionit. Vizita zhvillohet në prag të takimit të radhës të Këshillit të Sigurimit, me 23 mars ku do të diskutohet raporti i Sekretarit të Për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.180Z

Asambleja e OKB-së zgjedh 5 vendet e reja anëtare

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara ka zgjedhur pesë vende anëtare të reja të Këshillit të Sigurimit. Brazili, Nigeria, Gaboni, Libani dhe Bosnjë-Hercegovina i përkasin për dy vjet forumit më të lartë të OKB-së në Nju Jork. Ato zevëndësojnë më 1 janar 2010 Libinë, U

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.602Z

Hyseni drejt SHBA-ve, i pranishëm në KS

Ministri i Punëve të Jashtme, Skender Hyseni, ka udhëtuar për në New York, ku do ta përfaqësojë Kosovën në mbledhjen e radhës së Këshillit të Sigurimit, që do të mbahet më 17 maj. Në fjalën e tij, ministri Hyseni do të flasë për zhvillimet dhe arritjet e Kosovës gjatë pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.426Z

Irani: Do vijojmë pasurimin e uraniumit

Sanksionet e OKB-së nuk do ta ndalin Iranin. Ka qenë ky reagimi i parë i Teheranit zyrtar pas miratimit të sanksioneve kundër programit bërthamor nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së. "Irani ka njoftuar edhe më parë se pavarësisht sanksioneve të reja, do të vazhdojë aktivitetin e pasu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.730Z

Diskutimi ne KS, hyseni ne Nju Jork

Ministri i Jashtem kosovar, Skender Hyseni eshte nisur sot drejt Shteteve te Bashkuara, per te perfaqesuar Kosoven ne mbledhjen e Keshillit te Sigurimit te OKB-se. Sipas nje komunikate per shtyp te publikuar nga Ministria e Jashtme ne Prishtine, gjate vizites se tij Hyseni do te takohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.860Z

KS: Tigrat e Tamilit te dorezohen

Keshilli i Sigurimit te Kombeve te Bashkuara u ka bere thirrje rebeleve te Tigrave te Tamilit ne Sri Lanke, qe te ulin menjehere armet, te dorezohen dhe te lirojne civilet qe mbajne peng. Deklarata eshte shperndare per shtypin nga presidenti i Keshilli, ambasadori meksikan Claude Heller.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama