Rezultate te kerkimit per termin: +Siguris

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.436Z

ANP certifikon hetues të sigurisë

ANP-ja është duke investuar vazhdimisht në zhvillimin e resurseve njerëzore, në mënyrë që të përmirësohet siguria e ofrimit të shërbimeve të navigimit ajror të Republikës së Kosovës. Së fundmi ka filluar t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Vazhdojn sulmet kundr forcave afgane t siguris

Katr polic afgan kan humbur jetn, pas shprthimit t nj bombe n perndim t Afganistanit, sulmi ky m i ri kundr forcave afgane t siguris, kan njoftuar dje zyrtart qeveritar. Polict humbn jetn, pasi q bomba qlloi automjetin e tyre n qarkun Rubat i Sangin, n veri t qytetit t Heratit, ka njoftuar Ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.977Z

PD bojkot Arvizusë teKomisioni i Sigurisë

TIRANE - Ambasadori amerikan në vendin tonë, Aleksandër Arvizu gjatë takimit me dyer të mbyllura me anëtarët e Komisionit të Sigurisë, u rikujton edhe një herë palëve se mbikqyrja parlamentare në intutucionet e sigurisë, por jo ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.851Z

KQZ fajëson institucionet e sigurisë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar se materiali zgjedhor nga katër komunat e veriut ka arritur në Prishtinë përderisa pak më herët misioni i OSBE-së pati deklaruar se nuk e ka idenë se ku gjindet materiali zgjedhor nga vendvotimet e pjesës veriore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.232Z

Arratisja nga Drenova, Apelindryshon masat e sigurisë

KORÇË - Gjykata e Apelit në Korçë, ka ndryshuar masën e sigurisë për një nga gardianët e arrestuar për arratisjen nga burgu i Drenovës.Gjykata ka vendosur ndryshimin e masës së sigurisë për Jani Mitre, nga arrest me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.853Z

Situata në Veri, Këshilli i Sigurisë mbledhje urgjente

PRISHTINE-Këshilli i Sigurisë së Kosovës ka mbajtur sot një mbledhje urgjente, të ftuar nga kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, në cilësinë e kryesuesit të këtij Këshilli. Sipas njoftimit për shtyp, mbledhja e sotme adres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.196Z

"Forumi i sigurisë Prishtinë-Beograd-Tiranë”

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS), Qendra e Beogradit për Politikat e Sigurisë (BCSP), dhe Institutit për Demokraci dhe Ndërmjetësim (IDM) organizojnë konferencën e përbashkët rajonale "Forumi i sigurisë Prishtinë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama