Rezultate te kerkimit per termin: +Siguris

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.851Z

KQZ fajëson institucionet e sigurisë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar se materiali zgjedhor nga katër komunat e veriut ka arritur në Prishtinë përderisa pak më herët misioni i OSBE-së pati deklaruar se nuk e ka idenë se ku gjindet materiali zgjedhor nga vendvotimet e pjesës veriore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.232Z

Arratisja nga Drenova, Apelindryshon masat e sigurisë

KORÇË - Gjykata e Apelit në Korçë, ka ndryshuar masën e sigurisë për një nga gardianët e arrestuar për arratisjen nga burgu i Drenovës.Gjykata ka vendosur ndryshimin e masës së sigurisë për Jani Mitre, nga arrest me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.853Z

Situata në Veri, Këshilli i Sigurisë mbledhje urgjente

PRISHTINE-Këshilli i Sigurisë së Kosovës ka mbajtur sot një mbledhje urgjente, të ftuar nga kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, në cilësinë e kryesuesit të këtij Këshilli. Sipas njoftimit për shtyp, mbledhja e sotme adres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.196Z

"Forumi i sigurisë Prishtinë-Beograd-Tiranë”

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS), Qendra e Beogradit për Politikat e Sigurisë (BCSP), dhe Institutit për Demokraci dhe Ndërmjetësim (IDM) organizojnë konferencën e përbashkët rajonale "Forumi i sigurisë Prishtinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.386Z

Opozita braktis komisionin e sigurisë

Opozita braktisi  mbledhjen e Komisionit Parlamentar të Sigurisë gjatë diskutimit të aktit normativ për penisonet e ushtarakëve. PS kërkoi shtyrjen e mbledhjes në mënyrë që në komision të marrin pjesë dhe grupet e interesit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.392Z

Hagë: 35 shtete dakordohen rreth sigurisë bërthamore

Tridhjetë e pesë vende pjesmarrëse në Samitin e Sigurisë Bërthamore në Hagë, janë zotuar që udhëzimet ndërkombëtare të sigurisë bërthamore, ti vënë në ligjet e tyre kombëtare. 35 vendet ranë dak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.835Z

Kthehet ndjenja e sigurisë në Pejë

 Qytetarët e Pejës nuk ndjehen të bezdisur nga masat e rritura që po shoqërohen edhe me kontrollime të makinave. Përkundrazi, pejanët pretendojnë se këto masa është dashur që të nisin të zbatohen shumë më her&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama