Rezultate te kerkimit per termin: +Siguris

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.853Z

Situata në Veri, Këshilli i Sigurisë mbledhje urgjente

PRISHTINE-Këshilli i Sigurisë së Kosovës ka mbajtur sot një mbledhje urgjente, të ftuar nga kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, në cilësinë e kryesuesit të këtij Këshilli. Sipas njoftimit për shtyp, mbledhja e sotme adres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.196Z

"Forumi i sigurisë Prishtinë-Beograd-Tiranë”

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS), Qendra e Beogradit për Politikat e Sigurisë (BCSP), dhe Institutit për Demokraci dhe Ndërmjetësim (IDM) organizojnë konferencën e përbashkët rajonale "Forumi i sigurisë Prishtinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.386Z

Opozita braktis komisionin e sigurisë

Opozita braktisi  mbledhjen e Komisionit Parlamentar të Sigurisë gjatë diskutimit të aktit normativ për penisonet e ushtarakëve. PS kërkoi shtyrjen e mbledhjes në mënyrë që në komision të marrin pjesë dhe grupet e interesit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.392Z

Hagë: 35 shtete dakordohen rreth sigurisë bërthamore

Tridhjetë e pesë vende pjesmarrëse në Samitin e Sigurisë Bërthamore në Hagë, janë zotuar që udhëzimet ndërkombëtare të sigurisë bërthamore, ti vënë në ligjet e tyre kombëtare. 35 vendet ranë dak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.835Z

Kthehet ndjenja e sigurisë në Pejë

 Qytetarët e Pejës nuk ndjehen të bezdisur nga masat e rritura që po shoqërohen edhe me kontrollime të makinave. Përkundrazi, pejanët pretendojnë se këto masa është dashur që të nisin të zbatohen shumë më her&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.839Z

Hapet Zyra Koordinuese për Forumet e Sigurisë

Që nga dita e hënë do të filloj punën Zyra Koordinuese për Forumet e Sigurisë në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike. Ministri i Punëve të Brendshme Bajram Rexhepi me kete rast tha se organizimi i forumeve të sigurisë &eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.694Z

Masat e shtuara të sigurisë, si mjet parandalimi

Në përballje me kërcënimet eventuale të ekstremizmit të dhunshëm, terrorizmit dhe krimit të organizuar, autoritetet e rendit në Kosovë kanë rritur masat e sigurisë. Këto masa u kumtuan në takimin e mbajtur të hënën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama