Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Bodes

Total: 872
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.849Z

Pagat dhe pensionet, premtim elektoral i Bodes

Ndryshe nga vitet e kaluara, kur ndryshimet në paga dhe pensione sipas buxhetit bëhen në fund të sezonit veror, këtë herë qeveria premton rritje që në muajin maj Numri maksimal i punonjësve buxhetorë më 1 janar 2009 do të jetë 107 000 vetë. Fondi për pagat dhe pensionet në projektb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.220Z

Skandali i Skënder-bastit: Reagimi i Bodes dhe ankthi kuksian

Skandali i trukimit të ndeshjeve të Skënderbeut, i cili e la për 1 vit jashtë Ligës së Kampionëve ka marrë përmasa të tjera. UEFA ka publikuar së fundmi emra zyrtarësh të këtij klubi të cilët pas hetimeve të bëra kanë rezultuar të lidhur me kompanitë e basteve. Në raportin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.729Z

Urdhri i Bodes, fiket 18 ditë info-sistemi financiar i Qeverisë

Nga data 12 deri 30 korrik 2013, qeveria nuk do të kryejë dot asnjë veprim financiar, për shkak të fikjes së sistemit kompjuterik që mundëson aktivitetin e financave në Republikën e Shqipërisë. Për këtë arsye Ministria e Financave ka urdhëruar krehjen e të gjitha veprimeve lidhur me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.335Z

PS, Bodes: Qeveria e paaftë të parandalonte krizën ekonomike

Tiranë, 14 korrik, NOA Duke iu përgjigjur deklaratave të sotme të Ridvan Bodes lidhur me akuzat e opozitës se qeveria rezultoi e paaftë të parandalonte thellimin e krizës ekonomike, selia rozë deklaroi rishtas se qeveria e Saliut dhe e Ridvanit, jo vetëm ka qenë e paaftë për të vep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.769Z

Ish-këshilltari i Bodes kërcënohet nga kushëriri i Fahri Balliut: Ka mundësi të dalë gjak nëqoftëse e kruan

Elvi Fundo, ish-këshilltar i ministrit Ridvan Bode, dhe një nga miqtë e afërt të Sokol Olldashit, ka bërë publik një mesazh që i ka ardhur nga kushëriri i Fahri Balliut, Irfan Balliu. Më spiun dhe me legen se ty nuk ka. Por mos u kruaj shumë se e ke kruajtur disa herë edhe herën tje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.393Z

FMN i kërkon Bodes të ul borxhin nën nivelin 60 %

Kriza financiare, ministri Bode raporton 2 orë para ekspertëve të FMN dhe BB Ministri i Financave Ridvan Bode është mbyllur dje në zyrën e tij për rreth dy orë, ndërsa është takuar me ekspertë të FMN dhe BB. Mes tyre është folur për situatën e vështirë financiare të buxhetit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.940Z

Zbardhet pasuria e Ridvan Bodes: Ja pse akuzohet

Zbardhet pasuria e ish- ministrit të Financave, Ridvan Bode, e deklaruar pranë ILDKP, por për të cilën ka dyshime. Për këtë arsye, ILDKP ka ngritur një padi ndaj Bodes. Sipas Panoramës, në vitin 2013, Bode nuk ka justifikuar disa pasuri. Kështu ai nuk ka justifikuar një shumë prej 720

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama