Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Mets

Total: 41
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

Berisha po uzurpon Drejtsin

Kryetari i Lvizjes Socialiste pr Integrim Ilir Meta, duke komentuar deklaratat e djeshme t kryeministrit Berisha, e ka cilsuar si nj shou t shmtuar politik. Meta tha se kryeministri Berisha synon t fus nn kontroll sistemin e drejtsis, q sipas Mets sht i lir nga pikpamja kushtetuese. Edhe P/ligji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.351Z

Meta: LSI krkon proporcional t pastr

Ilir Meta ka dal kundr angazhimit t partive t vogla duke krkuar system t pastr proporcional. Preferenca e LSI-s duket se bie ndesh edhe me at t Partis Socialiste. Sipas Mets, LSI-ja ndihet e detyruar t mbshtes kt sistem pasi vetm me an t tij sigurohet barazia gjinore n Kuvend. Me kt sistem ne do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.717Z

Meta takim me përfaqësues të LRI-së

Ministri i Punve t Jashtme Ilir Meta n nj takim t zhvilluar me prfaqsues t Lvizjes Rinore pr Integrim tha se Shqipria nga dita n dite po zbaton krkesat e udhrrfyesit pr liberalizimin e vizave. Sipas Mets pranimi i krkess nga BE-ja si vend kandidat pr antarsim si dhe marrja e pyetsorit jan nj pik e r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.691Z

Ilir Meta : Rama gjithmonë u është shmangur debateve

Procesi i vizave po ecën me shpejtësi. BE dhe NATO, gatishmëri për integrimin Qndrimi i kryetarit t Partis Socialiste, Edi Rama, ndaj ftess s Kryeministrit Sali Berisha pr debat televiziv sipas ministrit t Jashtm, Ilir Meta, sht nj tentativ pr t’iu shmangur debatit. N n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.874Z

Meta: Rama të jetë më i përgjegjshëm

Pas kryeministrit, edhe numri dy i ekzekutivit, ka prsritur qendrimin e palkundur t maxhorancs pr t mos cnuar pavarsin e gjyqsorit. Ilir Meta ka deklaruar se kompromisi me opozitn nuk nnkupton aspak hapjen e kutive. Sipas Mets, Rama nuk mund t prdor aleatt e tij t pavotuar nga populli, duke ipresion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.915Z

LSI PDU, bashkëpunim i ri parlamentar

Lvizja Socialiste pr Integrim dhe Partia pr Drejtsi dhe Unitet, kan nisur nj bashkpunim t ri parlamentar. Ilir Meta dhe Shptim Idrizi kan zhvilluar nj takim n mesdit n selin e Lvizjes Socialiste pr Integrim dhe kan deklaruar se ky bashkpunim do t shtrihet dhe jasht jets parlamentare. T pyetur nse ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.404Z

Meta: Shqipëria do të vazhdojë të lobojë për njohjen e Kosovës

Shqipria do t vazhdoj t loboj pr pavarsin e Kosovs, deri sa ajo t zer vendin q i takon n pallatin e qelqt t Organizats s Kombeve t Bashkuara. Ky sht qendrimi i zvends kryeministrit, njhersh shefi i diplomacis Ilir Meta, i cili gjat nj takimi me mediat, ka reaguar mbi deklaratat e segmenteve t caktua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama