Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +O

Total: 9682
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.498Z

DEBATI i sherrit në Kuvend/ O kolerë, o ordiner, mbylle o qen

Ky është debati që shkaktoi dje incidente deri fizike në Kuvend. Deputeti Erjon Braçe ka replikuar me Berishën pas akuzave të tij ndaj kryebashkiakut të Divjakës, ndërsa më pas kanë shpërthyer fyerjet e sharrjet nga të dyja palët. Sali Berisha: Po marrim Divjakën, ku qeveris sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.294Z

Naço takon Fitoussi: Vlerësimi igjyqtarëve, sipas modelit francez

Implementimi i modelit francez në vlerësimin e punës së gjyqtarëve, është një nga idetë më të reja të ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, i cili priti të enjten në një takim ambasadorin e ri të Fra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.298Z

O ëmbëlsi, o botë, o muzikë!

Kitaristi Alfons Balliçi kujton Tiranën e viteve ‘60-të. Këndohej dhe vallëzohej në kryeqytet. Kishte lokale sidomos verore me orkestrina të mira, që vetëm për t’i dëgjuar shkëputeshin nga “Broduej” i famshëm, “Rruga e Dibrës” dhe kënaqeshim të mrekulluar nga magjia e tin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.614Z

Sheikët këmbëngulin për Eto`o

Sheikët e Manchester Cityt duket se nuk do të heqin dorë lehtë nga sulmuesi i shumërkuar nga trajneri Roberto Mancini, kamerunasi Samuel Eto`o. City ka hartuar një “Plan B” apo thënë më ndryshe një ofertë të re për sulmues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.897Z

Dialog o debat

Se fundmi diskutohet shume per menyren me te mire ne kryerjen e dialogut e po shume here keto diskutime perfundojne ne debate e keto debate kerkojne nje dialog tjeter qe nga ana e tij ankohet se nuk eshte debatuar.Fjalori perkufizon dialog - bashkebisedimin midis dy o me shume personash shkembim i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.598Z

O vemi, o s’vemi?

Në mes të pyllit do të vemi”… Kuptohet, besoj, nuk është fjala për pyllin e Evropës, as për pyllin e politikës, as për atë të ekonomisë, as për atë të medias, por për pyllin e dashurisë, për këngën e vjetër korçare të cilën kemi afro njëqind vjet që e këndojm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.432Z

Topi i Artë, Riberi: O sot, o kurrë! Kjo është mundësia ime!

Francezi mendon se e meriton trofeun për të gjitha vështirësitë që ka kaluar Frank Riberi mendon se ky mund të jetë shansi i tij i fundit i madh për të fituar Topin e Artë. Mesfushori francez i Bajern Mynihut ka pranuar se ka mundësi që të hënën të mbajë në duar trofeun më të la

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama