Rezultate te kerkimit per termin: +Siri

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.599Z

Vritet shqiptari ne Siri

brbrBurim Demolli nga Kolovica e Prishtines eshte shqiptari i radhes qe vritet ne Siri Lajmin e kane konfirmuar per mediat ne Prishtine te aferm te viktimes Burim Demolli kishte shkuar ne Siri bashke me gruan dhe kater femijet e tij Zyrtare te policise se Kosoves nuk kane dhene komente per kete rast

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.736Z

Intervenoni në Siri

Përpjekjeve ndërkombëtare për sanksione kundër regjimit të Bashar Al Assadit të Sirisë iu bashkua edhe Kosova. Kryediplomati Enver Hoxhaj të premten në Paris krahasoi regjimin sirian me atë të Milosevicit. Para zyrtarëve të lartë nga 100 shtete të botës, Hoxhaj kërkoi që bashkësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.302Z

Masakër në Siri

Sirianë të zemëruar kanë sulmuar ambasadën siriane në kryeqytetin egjiptian Kajro, për të protestuar kundër valës së re të dhunës në vendin e tyre. Aksionet të ngjashme ka pasur më parë edhe në Britaninë e Madhe, Gjermani dhe SHBA. Opozitarë sirianë thonë se forcat e sigurisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.550Z

Vritet një tjetër shqiptar në Siri

SIRI- Një shqiptar ka humbur jetën sot në Siri. Bëhet me dije se, shtetasi kosovar, jetonte prej vitesh në Luksemburg. Ndërkohë, ka humbur jetën dhe një shtetas afrikan, të dy pjesë e forcave që luftonin në Siri, ku dhe humbën jetën. Ende nuk bëhet ende i ditur identiteti i tyre. Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.602Z

Tjetër shqiptar vritet në Siri

Një tjetër shqiptar vritet në Siri. Burim Demolli nga Kolovica e Prishtinës është vrarë në Siri konfirmoi një kushëri i tij për mediat kosovare. Burim Demolli kishte shkuar në Siri bashkë me gruan dhe katër fëmijët e tij. Zyrtarë të Policisë së Kosovës nuk kanë komentuar. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.839Z

Femijet shqiptare mbeten ne Siri

Ndërsa konfirmohet se nga Shqipëria janë larguar drejt Sirisë për të luftuar 86 shtetas shqiptarë, për 13 prej tyre Prokuroria e Krimeve të Rënda ka të dhëna të provuara edhe nga sistemi TIMS, se kanë marrë me vete bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.252Z

Siri, vritet një gazetare japoneze

Gazeta ShqipMika Yamamoto, gazetarja e vrarë në Siri Një gazetare japoneze, është vrarë teksa raportonte për luftimet në Alepo të Sirisë, ka bërë me dije Ministria e Jashtme japoneze. Mika Yamamoto, 45 vjeçe, ishte e vetmja reportere japoneze që përcillte konfliktin në Siri për ven

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama