Rezultate te kerkimit per termin: +Siri

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.302Z

Masakër në Siri

Sirianë të zemëruar kanë sulmuar ambasadën siriane në kryeqytetin egjiptian Kajro, për të protestuar kundër valës së re të dhunës në vendin e tyre. Aksionet të ngjashme ka pasur më parë edhe në Britaninë e Madhe, Gjermani dhe SHBA. Opozitarë sirianë thonë se forcat e sigurisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.550Z

Vritet një tjetër shqiptar në Siri

SIRI- Një shqiptar ka humbur jetën sot në Siri. Bëhet me dije se, shtetasi kosovar, jetonte prej vitesh në Luksemburg. Ndërkohë, ka humbur jetën dhe një shtetas afrikan, të dy pjesë e forcave që luftonin në Siri, ku dhe humbën jetën. Ende nuk bëhet ende i ditur identiteti i tyre. Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.602Z

Tjetër shqiptar vritet në Siri

Një tjetër shqiptar vritet në Siri. Burim Demolli nga Kolovica e Prishtinës është vrarë në Siri konfirmoi një kushëri i tij për mediat kosovare. Burim Demolli kishte shkuar në Siri bashkë me gruan dhe katër fëmijët e tij. Zyrtarë të Policisë së Kosovës nuk kanë komentuar. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.839Z

Femijet shqiptare mbeten ne Siri

Ndërsa konfirmohet se nga Shqipëria janë larguar drejt Sirisë për të luftuar 86 shtetas shqiptarë, për 13 prej tyre Prokuroria e Krimeve të Rënda ka të dhëna të provuara edhe nga sistemi TIMS, se kanë marrë me vete bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.252Z

Siri, vritet një gazetare japoneze

Gazeta ShqipMika Yamamoto, gazetarja e vrarë në Siri Një gazetare japoneze, është vrarë teksa raportonte për luftimet në Alepo të Sirisë, ka bërë me dije Ministria e Jashtme japoneze. Mika Yamamoto, 45 vjeçe, ishte e vetmja reportere japoneze që përcillte konfliktin në Siri për ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.173Z

Putin mbron sulmet ne Siri

brbrPresidenti rus Vladimir Putin mbrojti serish sulmet ajrore ne Siri duke theksuar se qellimi i tyre eshte stabilizimi i qeverise legjitime te presidentit Bashar Al-Assad Ne nje kohe kur SHBA dhe vende te tjera pjese e koalicionit kunder ISIS dyshojne se shenjestra e sulmeve nuk eshte Shteti Isla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.457Z

Siri shqetesim per snajperat

Vëzhguesit e Ligës Arabe të ndodhur në Siri që prej fillimit të javës shprehën shqetësimin e tyre për snajperat që janë duke goditur protestuesit nga çatitë e ndërtesave. Dhuna në Siri nuk ka rreshtur pavar&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama