Rezultate te kerkimit per termin: +Siri

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.602Z

Tjetër shqiptar vritet në Siri

Një tjetër shqiptar vritet në Siri. Burim Demolli nga Kolovica e Prishtinës është vrarë në Siri konfirmoi një kushëri i tij për mediat kosovare. Burim Demolli kishte shkuar në Siri bashkë me gruan dhe katër fëmijët e tij. Zyrtarë të Policisë së Kosovës nuk kanë komentuar. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.839Z

Femijet shqiptare mbeten ne Siri

Ndërsa konfirmohet se nga Shqipëria janë larguar drejt Sirisë për të luftuar 86 shtetas shqiptarë, për 13 prej tyre Prokuroria e Krimeve të Rënda ka të dhëna të provuara edhe nga sistemi TIMS, se kanë marrë me vete bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.252Z

Siri, vritet një gazetare japoneze

Gazeta ShqipMika Yamamoto, gazetarja e vrarë në Siri Një gazetare japoneze, është vrarë teksa raportonte për luftimet në Alepo të Sirisë, ka bërë me dije Ministria e Jashtme japoneze. Mika Yamamoto, 45 vjeçe, ishte e vetmja reportere japoneze që përcillte konfliktin në Siri për ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.173Z

Putin mbron sulmet ne Siri

brbrPresidenti rus Vladimir Putin mbrojti serish sulmet ajrore ne Siri duke theksuar se qellimi i tyre eshte stabilizimi i qeverise legjitime te presidentit Bashar Al-Assad Ne nje kohe kur SHBA dhe vende te tjera pjese e koalicionit kunder ISIS dyshojne se shenjestra e sulmeve nuk eshte Shteti Isla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.457Z

Siri shqetesim per snajperat

Vëzhguesit e Ligës Arabe të ndodhur në Siri që prej fillimit të javës shprehën shqetësimin e tyre për snajperat që janë duke goditur protestuesit nga çatitë e ndërtesave. Dhuna në Siri nuk ka rreshtur pavar&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.343Z

Siri, Spanja mbyll ambasadën

Spanja ka deklaruar mbylljen e ambasadës së saj në Siri, në shenjë proteste ndaj brutalitetit të qeverisë. Vendimi i Madridit ka pasuar veprimet e ngjashme të Britanisë, Kanadasë, Francës dhe të Shteteve të Bashkuara. Protestat kund&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.439Z

Vritet në Siri shqiptari nga Shkupi

Një tjetër shqiptar ka humbur jetën në Siri. Bashkim Bela, 23 vjeç nga Shkupi, me origjinë nga Hani i Elezit ka mbetur i vrarë në luftimet që forcat rebele siriane po zhvillojnë kundër regjimit të presidentit Bashar Al Assad. 23-vjeçari dyshohet se ishte pjese e njësive ushtarake të I

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama