Rezultate te kerkimit per termin: +Siri

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.839Z

Femijet shqiptare mbeten ne Siri

Ndërsa konfirmohet se nga Shqipëria janë larguar drejt Sirisë për të luftuar 86 shtetas shqiptarë, për 13 prej tyre Prokuroria e Krimeve të Rënda ka të dhëna të provuara edhe nga sistemi TIMS, se kanë marrë me vete bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.252Z

Siri, vritet një gazetare japoneze

Gazeta ShqipMika Yamamoto, gazetarja e vrarë në Siri Një gazetare japoneze, është vrarë teksa raportonte për luftimet në Alepo të Sirisë, ka bërë me dije Ministria e Jashtme japoneze. Mika Yamamoto, 45 vjeçe, ishte e vetmja reportere japoneze që përcillte konfliktin në Siri për ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.173Z

Putin mbron sulmet ne Siri

brbrPresidenti rus Vladimir Putin mbrojti serish sulmet ajrore ne Siri duke theksuar se qellimi i tyre eshte stabilizimi i qeverise legjitime te presidentit Bashar Al-Assad Ne nje kohe kur SHBA dhe vende te tjera pjese e koalicionit kunder ISIS dyshojne se shenjestra e sulmeve nuk eshte Shteti Isla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.457Z

Siri shqetesim per snajperat

Vëzhguesit e Ligës Arabe të ndodhur në Siri që prej fillimit të javës shprehën shqetësimin e tyre për snajperat që janë duke goditur protestuesit nga çatitë e ndërtesave. Dhuna në Siri nuk ka rreshtur pavar&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.343Z

Siri, Spanja mbyll ambasadën

Spanja ka deklaruar mbylljen e ambasadës së saj në Siri, në shenjë proteste ndaj brutalitetit të qeverisë. Vendimi i Madridit ka pasuar veprimet e ngjashme të Britanisë, Kanadasë, Francës dhe të Shteteve të Bashkuara. Protestat kund&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.439Z

Vritet në Siri shqiptari nga Shkupi

Një tjetër shqiptar ka humbur jetën në Siri. Bashkim Bela, 23 vjeç nga Shkupi, me origjinë nga Hani i Elezit ka mbetur i vrarë në luftimet që forcat rebele siriane po zhvillojnë kundër regjimit të presidentit Bashar Al Assad. 23-vjeçari dyshohet se ishte pjese e njësive ushtarake të I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.505Z

Siri plagoset Lavderim Muhaxheri

brbrEkstremisti Lavderim Muhaxheri i cili eshte ne listen e Interpolit per krimet qe ka kryer ne Siri eshte plagosur ne front te luftes Ne nje koment te nje anetari tjeter te grupit radikal Isis Al Savarim thuhet se Muhaxheri gjendet ne nje spital pasi i eshte nenshtruar nje operacioni Por sikurse

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama