Rezultate te kerkimit per termin: +Situata

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.429Z

Permiresohet situata e rrugeve

brbrPas reshjeve te bores qe kane rene ditet e fundit ne pjeset veriore dhe jugore te vendit kete te marte situata paraqitet e permiresuar Nga monitorimi i bere rezulton se situata ne akset rrugore te vendit konsiderohet e permiresuar dhe pothuajse te gjitha jane te kalueshme pa zinxhire Por Autori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.895Z

Situata nga stuhia

Tiranë - Pjesa më e madhe e vendit u përfshi mbrëmjen e shkuar nga reshje të dendura shiu, çka shkaktuan edhe përmbytje në një sërë zonash. Për këtë arsye, qeveria mblodhi grupin koordinator për të vlerësuar nevoja dhe dhe përcaktuar ndërhyrjet për normalizimin e shpejtë të si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.571Z

Uldedaj Situata nga permbytjet e renduar

Deputeti i PD-se Gjoke Uldedaj ka deklaraur se situata nga permbytjet ne qarkun e Shkodres eshte renduar. Ne nje linje telefonike per Ora News nga Shkodra deputeti Uldedaj theksoi se ka rritje te nivelit te ujit dhe ne keto momente behet fjale per te evakuar banoret qe jane prekur nga permbytjet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.206Z

Shkodër/ Përmirësohet situata, tërhiqet uji

Në Shkodër, situata po shkon drej përmirësimit. Uji po tërhiqet nga zonat e përmbytura, ndërsa niveli i lumit dhe liqenit të Shkodrës, janë kthyer në normalitet. Edhe në komuna, gjendja paraqitet më e mirë, por problem mbetet situata në Velipojë, ku shtëpitë janë ende nën ujë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.737Z

Situata ne veri

Dita e hene i gjen rruget nacionale ne vend te zhbllokuara nga debora,por serish te kalueshme vetem me zinxhir.Shtabi i emergjencave civile ben te ditur se ka permiresim te situates,pavaresisht se ende shume komuna ne veri te vendit gjenden te bllokuara.Por pervec rreshjeve te debores situata pritet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.391Z

Kukes, permiresohet situata

Pas disa dite te veshtira ne zonen e Kukesit per shkak te rreshjeve te debores, situata eshte normalizuar. Drejtuesit e emergjencave dhe drejtuesit e qarkut thone se eshte punuar per rikthimin e normalitetit edhe ne zonat qe per shkak te motit ngelen pa energji. Furnizimi tashme eshte rik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.234Z

Berisha: situata alarmante

Pas shpërthimit të fuqishëm të depos së armëve në Gradec të Vorës, ka dalë në një prononcim publik edhe kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha. Ai është shprehur se situata është tepër e rëndë dhe alarmante. Ai ka thirrur në mbledhje urgjente qeverinë për të marrë masat e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama