Rezultate te kerkimit per termin: +Sivjet

Total: 6186
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.368Z

Fokus/E mbyllëm edhe sivjet me detin, shihemi verën tjetër...

  Nuk ka më det,ndërsa resortet  turistike  duan të mbyllin dyert. Nuk ka magjepsje vërtetë. Sepse deti tash e tutje vetëm zhurmon. Vetëm disa cekë tek “Rexhina” si të jenë çmendur. Lahen e pllaquriten në det. Nuk kanë ftohtë, ngase nga viset e ftohta,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.219Z

MAS: Rishpërndarja e kuotave, sivjet vetëm një fazë

Korrespondenca, të privilegjuar, maturantët e testuar në lëndët e thelluara Sipas të dhënave të deritanishme, thuhet se studimet part-time, këtë vit do të nisin më herët se vitet e mëparshme. Kështu, regjistrimet për maturantët që nuk do të arrijnë të shpallen fitues në fazën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.925Z

Sivjet s’priten ‘gjuajtje’ të mëdha

Për dallim nga vitet e kaluara, sivjet nuk pritet të ketë blerje stratosferike si rasti Cristiano Ronaldo apo Zinedine Zidane. Afati kalimtar i verës ka filluar më 1 korrik dhe do të zgjatë deri më 31 gusht, por, për shkak të krizës financiare (dhe borxhet që kanë) që i ka kapluar kl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.411Z

Cikli, mbyllur edhe sivjet. Ministritë shqyrtojnë opsionet

Specializimet  Janë tejkaluar kuotat. Nis verifikimi i diplomave të mëparshme Artemisa Hoxha Cikli i specializimeve nuk do të hapet as këtë vit. Pas tri vitesh bllokimi, kur të diplomuarit në Universitetin e Mjekësisë presin të specializohen, autoritetet përgjegjëse i vënë drynin cik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.458Z

Edhe sivjet organizohen “Ditët e mërgatës”

Nga Express më 24 korrik 2011 në ora 19:45 Komuna e Ferizajt edhe sivjet ka planifikuar që të organizoj aktivitetin tashmë tradicional kulturor i njohur si “Ditët e mërgatës” dhe i cili i kushtohet kryesisht bashkatdhetarëve tanë që përkohësisht jetojnë dhe punojnë jasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.178Z

Sivjet më cilësore

Edhe këtë vit, Prishtina do të jetë qendër e ngjarjes më të madhe të atletikës në vend – gjysmë-maratonës ‘Prishtina 2011’, e cila do të mbahet më 8 maj. Organizatorët presin garë më cilësore, më të fortë dhe numër më të madh pjesëmarrësish. Fondi i shpërbli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.168Z

Çollaku garanton, vizat hiqen sivjet

Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, ka deklaruar se Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret e nevojshme për heqjen e vizave nga BE-ja dhe shprehet i bindur se sivjet do të ketë liberalizim. Çollaku akuzon BE-në se panevojshëm po e shtyn liberalizimin, ndërsa edhe vet është

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama