Rezultate te kerkimit per termin: +Sivjet

Total: 6186
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.979Z

Kardashain martohet sivjet!

Kourtney Kardashian dhe Scott Disick E mërkurë, 16 shkurt 2011, NOA- Ndërsa pak kohë më parë zyrtarizoi fejesën, Kourtney Kardashian pritet që të martohet me Scott Disick këtë vit. “Kourtney dhe Scott do të martohen sivjet. Kourtney është e entuziazmu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.321Z

Kush do ishte sivjet fjala e vitit?

Share Çdo vit, në shumë shtete, përzgjidhet fjala e vitit. Kështu, mediat amerikanë bëjnë me dije se Merriam-Webster ka shpallur si fjalë të vitit fjalën pragmatik. Fjalori i famshëm thekson se për këtë fjalë është kërkuar më shumë gjatë këtij viti, sid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.116Z

Emigrantët, sivjet 700 fëmijë janë mbytur në det

Numri i emigrantëve të vdekur në brigjet e Mesdheut është dyfishuar sivjet. Krahasuar me vitin 2014 ku ishin 1600 të vdekur, këtë vit janë 3200. Ky shqetësim është ngritur nga drejtori i shoqatës së emigracionit Gian Carlo Perego. Sipas tij më shumë se 700 fëmijë kanë vdekur deri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.180Z

Sivjet, më shumë se 200 mijë turistë

Kryetari i Bashkisë së Sarandës, Edmond Gjoka, pret që sezoni i sivjetshëm turistik të shënojë një tjetër hap përpara. Në një intervistë për gazetën "Shqip", ai tregton arsyet për të shkuar në Sarandë sivjet. Zoti Gjoka, në sezonin e ri 2008 Saranda vjen pas një viti të buj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:43.884Z

Edhe sivjet pa ligjin për partitë politike! (Video)

As sivjet ligji për partitë politike nuk do të shkojë në Kuvend. Sipas disa deputetëve, kjo neglizhencë bëhet me qellim prej vetë drejtuesit të partive politike. Besa Gaxherri, deputete e LDK-së, thotë se ky ligj është i domosdoshëm, sidomos që të dihet financimi i partive. Ndërsa,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.455Z

Skena e Evrovizionit, e veçantë edhe sivjet

Është kryeqyteti suedez, Stokholmi, ai që sivjet do të jetë nikoqir i festivalit të këngës evropiane, Evrovizion dhe i gjithë përfaqësuesve të shteteve pjesëmarrëse, që në maj do të udhëtojnë drejt Suedisë, në emër të shtetit të tyre. Menaxhmenti i festivalit ka bërë të d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.368Z

Fokus/E mbyllëm edhe sivjet me detin, shihemi verën tjetër...

  Nuk ka më det,ndërsa resortet  turistike  duan të mbyllin dyert. Nuk ka magjepsje vërtetë. Sepse deti tash e tutje vetëm zhurmon. Vetëm disa cekë tek “Rexhina” si të jenë çmendur. Lahen e pllaquriten në det. Nuk kanë ftohtë, ngase nga viset e ftohta,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama