Rezultate te kerkimit per termin: +Sivjet

Total: 6186
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:43.884Z

Edhe sivjet pa ligjin për partitë politike! (Video)

As sivjet ligji për partitë politike nuk do të shkojë në Kuvend. Sipas disa deputetëve, kjo neglizhencë bëhet me qellim prej vetë drejtuesit të partive politike. Besa Gaxherri, deputete e LDK-së, thotë se ky ligj është i domosdoshëm, sidomos që të dihet financimi i partive. Ndërsa,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.455Z

Skena e Evrovizionit, e veçantë edhe sivjet

Është kryeqyteti suedez, Stokholmi, ai që sivjet do të jetë nikoqir i festivalit të këngës evropiane, Evrovizion dhe i gjithë përfaqësuesve të shteteve pjesëmarrëse, që në maj do të udhëtojnë drejt Suedisë, në emër të shtetit të tyre. Menaxhmenti i festivalit ka bërë të d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.368Z

Fokus/E mbyllëm edhe sivjet me detin, shihemi verën tjetër...

  Nuk ka më det,ndërsa resortet  turistike  duan të mbyllin dyert. Nuk ka magjepsje vërtetë. Sepse deti tash e tutje vetëm zhurmon. Vetëm disa cekë tek “Rexhina” si të jenë çmendur. Lahen e pllaquriten në det. Nuk kanë ftohtë, ngase nga viset e ftohta,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.219Z

MAS: Rishpërndarja e kuotave, sivjet vetëm një fazë

Korrespondenca, të privilegjuar, maturantët e testuar në lëndët e thelluara Sipas të dhënave të deritanishme, thuhet se studimet part-time, këtë vit do të nisin më herët se vitet e mëparshme. Kështu, regjistrimet për maturantët që nuk do të arrijnë të shpallen fitues në fazën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.925Z

Sivjet s’priten ‘gjuajtje’ të mëdha

Për dallim nga vitet e kaluara, sivjet nuk pritet të ketë blerje stratosferike si rasti Cristiano Ronaldo apo Zinedine Zidane. Afati kalimtar i verës ka filluar më 1 korrik dhe do të zgjatë deri më 31 gusht, por, për shkak të krizës financiare (dhe borxhet që kanë) që i ka kapluar kl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.411Z

Cikli, mbyllur edhe sivjet. Ministritë shqyrtojnë opsionet

Specializimet  Janë tejkaluar kuotat. Nis verifikimi i diplomave të mëparshme Artemisa Hoxha Cikli i specializimeve nuk do të hapet as këtë vit. Pas tri vitesh bllokimi, kur të diplomuarit në Universitetin e Mjekësisë presin të specializohen, autoritetet përgjegjëse i vënë drynin cik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.458Z

Edhe sivjet organizohen “Ditët e mërgatës”

Nga Express më 24 korrik 2011 në ora 19:45 Komuna e Ferizajt edhe sivjet ka planifikuar që të organizoj aktivitetin tashmë tradicional kulturor i njohur si “Ditët e mërgatës” dhe i cili i kushtohet kryesisht bashkatdhetarëve tanë që përkohësisht jetojnë dhe punojnë jasht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama