Rezultate te kerkimit per termin: +Sknder +Hyseni

Total: 33
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.873Z

Hyseni takime me autoritetet më të larta të vendit

N ditn e dyt t vizits s tj dy-ditore n Tiran, Ministri i Punve t Jashtme t Kosovs Sknder Hyseni, sht pritur nga autoritetet m t larta t vendit. Po ashtu kryediplomati kosovar sht pritur dhe nga Presidenti Bamir Topi, i cili vlersoi n mnyr t veant prkushtimin e dy vendeve tona ndaj vlerave t prbashkt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Ngatrrimi i aftsis shtetrore me matematikn

Nj ministr i Punve t Jashtme duhet t ket gjithmon nj ide t qart t politiks q duhet ndjekur sa i prket secilit shtet t veant dhe t kap do rast t prshtatshm pr ta shtjelluar at me krert e misioneve prkatse. N kt kontekst duhet ti themi tro Ministrit Hyseni, se t krijosh politik me hamendsimin e mundsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.512Z

Hyseni:Të qartësohet roli i ndërkombëtarëve në Kosovë

Kosova ka nevojë që mandatet ndërkombëtare të qartësohen plotësisht që të mos krijohen konfuzione. Deklarata është bërë nga ministri i Jashtëm, Sknder Hyseni në një intervistë për VOA-n. Sipas tij, Kosova ka sjellë siguri dhe paqe në rajon. Sa i përket marrëdhënieve me Serbin�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.387Z

Vendimi n pranver

N Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis ka prfunduar seanca dgjimore rreth ligjshmris s pavarsis s Kosovs, n t ciln kan prezantuar argumente 29 shtete. Gjat procesit nntditor n Gjykatn e Bots, prfaqsues nga 14 shtete kan deklaruar se shpallja e pavarsis s Kosovs nuk ka qen n kundrshtim me asnj norm t apli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.433Z

OKB, më 14 shtator nis debati për Kosovën

Nju Jork Publikohet axhenda e punimeve t Asambles s Prgjithshme Zyrtarisht, punimet e sivjetme t Asambles s Prgjithshme t OKB-s do t hapen pasdite m 14 shtator, ndrkaq takimet m t rndsishme do t fillojn nga data 23 shtator kur fillon debati i prgjithshm. Punimet do t vazhdojn deri m 30 shtator gjat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.874Z

Berisha: Drejt Kosovës, edhe linjë hekurudhore

Pas ndrtimit t rrugs Durrs - Kuks, Kryeministri Sali Berisha hedh iden e nj projekti t ri pr lidhjen e dy kombeve shqiptare. Kt radh bhet fjal pr ndrtimin e linjs hekurudhore. Me kt projekt e njohu dje Kryeministri Sali Berisha ministrin e Jashtm kosovar, Sknder Hyseni, i cili po z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.155Z

Asgj nuk e anulon pavarsin

"Askush nuk mund ta anuloj pavarsin e Kosovs", ka thn pr Radion Evropa e Lir Ministri i Jashtm Sknder Hyseni, njherit kryesues i delegacionit kosovar n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis. Nse qllimi i ktij debati ishte zvarritja e procesit t njohjes s Kosovs, ather kjo sht arritur. Neve na vjen keq q k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama