Rezultate te kerkimit per termin: +Sknderbeu

Meta: total 58 / total_found 58 / time 0.000 / keyword[0] sknderbeu / docs[0] 58 / hits[0] 91 /
No Pic available
  • 2010-08-26

FSHF, plumb për plumb dhunës

Disiplina: Besa, Sknderbeu, Vllaznia, Elbasani, viktimat e ndshkimeve t ashpra FSHF i prgjigjet “plumb pr plumb” fenomenit t javs s par t kampionatit t 72, dhuns s vrejtur n ndeshjen Besa-Sknderbeu, Vllaznia-Bylis dhe Elbasani-Tirana. Ndrkoh q nuk kan shptuar pa u lagur edhe ekipi i Tira

No Pic available
  • 2010-08-25

Besa - Skënderbeu 0 me 2 në tavolinë, tifozët kavajas qëlluan me gurë anësorin

Mbyllet me dhunë java e parë e kampionatit shqiptar, ndërsa ndeshja e fundit i është dhënë Skënderbeut në tavolinë 2 me 0, kur ata kryesonin takimin 1 me 0 Dhuna n futbollin shqiptar ka filluar q me nisjen e sezonit t ri t Superligs n vend, pikrisht pr shkak t saj ndeshj

No Pic available
  • 2010-08-25

Duka: Ndëshkime shembullore për ngjarjet e shëmtuara të dhunës

Kreu i FSHF-s, me tone t ashpra kundr policis pr mungesn e efikasitetit n Kavaj Dhuna q shkaktoi ndrprerjen e ndeshjes Besa-Sknderbeu, t zhvilluar t hnn, por edhe hedhjet e sendeve n fushat e Elbasanit dhe t Lezhs, do t ndshkohen ashpr. Ky sht qndrimi i Federats Shqiptare t Futbollit, i konfirmuar n

No Pic available
  • 2010-08-25

Dhuna në Kavajë, arrestohen tre tifozë

Policia Pas hedhjeve t sendeve t forta n fush gjat ndeshjes s t hns Besa-Sknderbeu, ku u godit edhe gjyqtari ansor, policia lokale nuk ka qndruar duarkryq. Edhe pse nuk mundi t kontrollonte turmn n momentet e tensionit, Policia e Qarkut t Tirans ka reaguar pak or pas ndeshjes, duke shoqruar pr n ko

No Pic available
  • 2010-08-24

Tension në Kavajë, ndërpritet ndeshja

Sknderbeu fitonte 0-1, por n minutn e 87’ tifozt hedhin sende t forta Start i shmtuar i kampionatit t 72-t kombtar t futbollit. Skandal n Kavaj, tifozt hedhin sende t forta n fush dhe nuk lejojn rifillimin e ndeshjes Besa-Sknderbeu, e cila u ndrpre n minutn e 87-t. E konsideruar si nj ndeshje

No Pic available
  • 2010-08-21

Superiore, Dinamo nis mbrojtjen e titullit

N mbrmje n “Niko Dovana” zhvillohet edhe Teuta-Lai. Nesr luhen tri ndeshje, ndrsa t hnn supersfida Besa-Sknderbeu Pas disfats n Superkup, blut hapin kampionatin 2010-’11 me sfidn me Flamurtarin Pas dshtimit n kupat e Europs, zhurms s merkatos dhe lvizjeve t panumrta (t cilat prite

No Pic available
  • 2010-08-21

Kampionati, vazhdon plaga e federimeve

Neglizhenca Vetm pak or prpara startit t kampionatit elitar, thuajse gjysma e skuadrave ende nuk i kan prfunduar procedurat e federimeve t lojtarve pr sezonin e ri. Sipas burimeve n FSHF, pes skuadra (t cilat luajn nesr ose pasnesr) ende nuk jan n rregull me dokumentacionin. Bhet fjal pr pes klube,