Rezultate te kerkimit per termin: +Sknderbeu

Meta: total 58 / total_found 58 / time 0.000 / keyword[0] sknderbeu / docs[0] 58 / hits[0] 91 /
No Pic available
  • 2010-03-18

Të lirohet amfiteatri!

Nj objekt dykatsh pengon zbulimin e arens. Amfiteatri magjik 3000-vjear, prej gjasht vitesh peng i kokfortsis s dy familjeve. Ekspeditat italo-shqiptare q punojn prej 6 vjetsh n pjesn juglindore t monumentit, tashm jan bllokuar thuajse n themelet e baness q pengon hapjen e arens s amfiteatrit, e c

No Pic available
  • 2010-03-18

Kur demagogët shkruajnë historinë

Pse Ardian Klosi nuk mund t prballet me Ismail Kadaren? N datn 8 mars gazetari gjerman, Michael Martens, ka shkruar n gazetn prestigjioze "Frankfurter Allgemeine Zeitung" nj artikull. Ky shkrim vjen n vijim t debateve q ka zgjuar n Shqipri e n trevat mbarshqiptare libri i studiuesit zviceran, Oli

No Pic available
  • 2010-02-18

Maqedonia, Marrëdhënie të kënaqshme me Kosovën

Dy vite pas shpalljes s pavarsis s Kosovs, pushteti dhe opozita n Maqedoni japin vlersime kundrshtuese lidhur me nivelin e zhvillimit t marrdhnieve t deritanishme mes dy vendeve. Prfaqsuesit e partive n pushtet vlersojn se marrdhniet e deritanihshme mes dy vendeve jan zhvilluar n nivel t knaqshm.

No Pic available
  • 2010-02-06

Superliga, Sot luhet Tirana-Vllaznia

Pas fitores s djeshme t Dinamos me Gramozin 1-0, sot do t luhen tre ndeshje t tjera t javs s 20-t t Superligs Shqiptare. Sknderbeu i vendit t fundit t renditjes pret Teutn n Kor. Lai do t luaj me Shkumbinin ndrsa ndeshja m e rndsishme sht Tirana – Vllaznia. Superliga vazhdon t kryesohet nga Di

No Pic available
  • 2010-01-06

Rrugëtim në kryeqytetin me gropa

Kjo sht pamja q t ofrohet n njrn prej lagjeve t kryeqytetit. Jemi n bllokun numr 66 pran Shkolls s Mesme "Besnik Sykja", e jo n zonat e prmbytura n veri t vendit. Rrugt e ksaj lagje u ngjajn m tepr atyre t ndonj fshati ku asfalti s’ka mbrritur ndonjher. Pr t kaluar mbi to, kalimtarve

Ahmeti drejt Shqipris
  • 2009-12-07

Ahmeti drejt Shqipris

Futbollisti i Treps, Liridon Ahmeti, ka gjasa q n afatin kalimtar dimror, t transferohet n kampionatin e Shqipris. Pr shrbimet e mbrojtsit vushtrrias, interesim kan shprehur dy skuadra nga elita e futbollit shqiptar: Sknderbeu i Kors dhe Shkumbini i Peqinit. Kt e ka konfirmuar vet Liridon Ahmeti,

No Pic available
  • 2008-11-01

VILHELME VRANARI(HAXHIRAJ) VJEN N LETRSI SI ANTIGONA E LASHTSIS...

Ka ndjer lvizje shpirti.Ardhur nga mjegullina qiellore.Rrzoheshin kshtu meteor.Brenda atij shpirti, goditje galaktikash.Pika e vess.Prmbi varrin e askujt.Pika e lotit prmbi krah-drursh lakuriq,tatpjet bregut po zbret.Shkaprdredhur.Kshtu nis nj rrfim,poetja dhe shkrimtarja Vilhelme Vranari(Haxhira

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama