Rezultate te kerkimit per termin: +Skrapar

Total: 2071
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.082Z

Skrapar, zbulohen 90 arka me fishekë

Skrapar- Një sasi e madhe fishekësh janë gjetur sot në një godinë të braktisur në Skrapar. Sipas burimeve të policisë, mësohet se janë gjetur 90 arka të mbushur me fishekë të tipit 7.62 mm, që përdoreshin për automatik kallashnikovë. “Sasia e fishekëve është zbuluar rast

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.347Z

Skrapar, rrufeja djeg shtëpinë dhe lë pa strehë 12 persona

Mungesa e një rrufepritësi pranë banesës ka bërë që 12 persona të familjes Qato në Skrapar të mbeten të pastrehë. Gjatë stuhisë dhe reshjeve të një nate më parë në këtë zonë, një shkarkesë elektrike ka goditur rrjetin elektrik të banesës në fshatin Novaj. Të gjithë banor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.305Z

Skrapar, Meta në 65 vjetorin e Brigadës VII sulmuese

Kreu i LSI, Ilir Meta mori pjesë në festimet e 65-vjetorit të krijimit të Brigadës VII sulmuese në Skrapar ku vlerësoi kontributin e kësaj brigade në luftën për clirimin e vendit dhe kritikoi mospjesëmarrjen e përfaqsuesve të ministrisë së mbrojtjes në festime. SKRAPAR- Kreu i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.717Z

Skrapar, infrastuktura e mjerueshme po merr jetë njerëzish

Skrapar- Mungesa e një ure në fshatin Valas të rrethit të skraparit i merr jeten një 54 vjeçareje. Ajo rezultonte e humbur prej dy ditësh. Nënë e tre femijëve, Ballkëze Tare nga qyteti i Policanit ka qenë duke shkuar tëk të afërmit e saj në fshatin Valas të rrethit Skrapar, por mend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.864Z

Kreu i Kuvendit inauguron nisjen e punimeve të rrugës Skrapar-Përmet

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka inauguruar nisjen e punimeve të rrugës Skrapar-Përmet. Meta tha se rruga do të sjellë zhvillimin e mëtejshëm të Skraparit dhe zonave përreth. Kreu i Kuvendit mori pjesë edhe në ceremoninë e celjes së sezonit turistik në Skrapar Skrapari ka qënë ndales

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.966Z

Skrapar veshtiresi nga debora

Reshjet e borës të rëna me mjaft intensitet gjatë ditëve të fundit kanë shkaktuar bllokimin e shumë rrugëve rurale. Ne zonat malore te qarkut te Beratit ka probleme me levizjen e mjeteve dhe njerezve per shkak te trashesise se debores. Nderkohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.491Z

Operacion anti-drogë në Skrapar, kapen 140 kg kanabis; 11 persona në pranga

Në një operacion antikanabis të kryer në fshatin Dobrenjë të Skraparit janë asgjësuar mbi 14 mijë rrënjë kanabis ndërsa në kasollet e ngritura në këto parcela janë sekuestruar 140 kg lënë narkotike marijuanë. Policia bëri të ditur se në mega-operacionin e sotëm, blutë e Berat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama