Rezultate te kerkimit per termin: +Slloveni

Total: 3158
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.623Z

Tri termete ne Slloveni

Tri termete te fuqishme jane regjistruar ne oret e hershme te se merkures ne Slloveni. Epiqendra e termeteve raportohet te kete qene ne Ilirska Bistrica ne Slloveni gjegjesisht rreth 30 kilometra ne veriperendim te Rijekes ne Kroaci. Si pasoje sipas Sherbimeve sizmologjike te Sllovenise termetet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.286Z

Slloveni-Shqipëri, “lufta” ne leter

Kur "këqyr" me kujdes listat e paraqitura nga Matjazh Kek (trajneri i Sllovenisë) dhe Oto Baric (trajner i Shqipërisë) për ballafaqimin e dytë midis tyre (i pari përfundoi 0-0 në Shkodër, më 24 mars) në letër Shqipëria duket më e fortë, pasi lojtarët kuqezinj aktivizohen në kampiona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.382Z

Slloveni zgjidhet kryebashkiaku i pare zezak

Nje doktor nga Gana eshte zgjedhur kryebashkiaku i pare me ngjyre ne Slloveni dhe madje ne te gjithe ish-Federaten Jugosllave. Peter Bossman kandidat per partine e qendres se majte Social Demokrate fitoi ngushte zgjedhjet ne qytetin bregdetar te Sllovenise Piran. Ai tha se njerezit nuk sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.766Z

Koren, lojtari i Algjeri – Slloveni

Kapiteni i Sllovenisë, mesfushori Robert Koren, u përzgjodh si lojtari më i mirë i ndeshjes Algjeri-Slloveni (0-1). 29-vjeçari, i cili luan në Angli me West Bromowich realizoi edhe golin e fitores së parë historike të Sllovenisë në katër ndeshjet e luajtura në finalet e botërorëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.361Z

Kryeministri Thaçi udhëton sot në Slloveni

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të kryeministrit të Sllovenisë, Janez Jansha, udhëton sot për një vizitë zyrtare në Slloveni, ka njoftuar kabineti i tij."Kryeministri Hashim Thaçi, gjatë vizitës së tij në Slloveni do të zhvillojë takime me udhëheqjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.058Z

Kosova, sot kryelajm edhe në Slloveni

Qëndrimi i zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm të Kosovës, Hashim Thaçi në Slloveni, duket se ka tërhequr vëmendje të madhe të mediave sllovene, të cilat në raportimet e sotme të tyre ishin përqendruar kryesisht në marrëdhëniet tradicionalisht të mira ndërmjet Sllove

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.484Z

Kryeministri, vizitë zyrtare në Slloveni

Gazeta ShqipLubljanë Takime me krerët e shtetit ballkanik Kryeministri shqiptar, Sali Berisha ka nisur dje një vizitë zyrtare dy ditore në Slloveni, gjatë së cilës do të takohet me personalitetet më të larta të vendit. Në një njoftim të zyrës së shtypit të qeverisë, bëhet e ditur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama