Rezultate te kerkimit per termin: +Slloveni

Total: 3158
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.766Z

Koren, lojtari i Algjeri – Slloveni

Kapiteni i Sllovenisë, mesfushori Robert Koren, u përzgjodh si lojtari më i mirë i ndeshjes Algjeri-Slloveni (0-1). 29-vjeçari, i cili luan në Angli me West Bromowich realizoi edhe golin e fitores së parë historike të Sllovenisë në katër ndeshjet e luajtura në finalet e botërorëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.361Z

Kryeministri Thaçi udhëton sot në Slloveni

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të kryeministrit të Sllovenisë, Janez Jansha, udhëton sot për një vizitë zyrtare në Slloveni, ka njoftuar kabineti i tij."Kryeministri Hashim Thaçi, gjatë vizitës së tij në Slloveni do të zhvillojë takime me udhëheqjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.058Z

Kosova, sot kryelajm edhe në Slloveni

Qëndrimi i zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm të Kosovës, Hashim Thaçi në Slloveni, duket se ka tërhequr vëmendje të madhe të mediave sllovene, të cilat në raportimet e sotme të tyre ishin përqendruar kryesisht në marrëdhëniet tradicionalisht të mira ndërmjet Sllove

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.484Z

Kryeministri, vizitë zyrtare në Slloveni

Gazeta ShqipLubljanë Takime me krerët e shtetit ballkanik Kryeministri shqiptar, Sali Berisha ka nisur dje një vizitë zyrtare dy ditore në Slloveni, gjatë së cilës do të takohet me personalitetet më të larta të vendit. Në një njoftim të zyrës së shtypit të qeverisë, bëhet e ditur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.385Z

Slloveni zgjidhet kryebashkiaku i pare me ngjyre

Slloveni 25 tetor NOA - Nje mjek nga Gana eshte zgjedhur kryeminister i qytetit slloven te Piranos duke u bere i pari i tille me ngjyre ne nje shtet te Evropes Lindore. Peter Bossman 54 vjec eshte zgjedhur ne turnin e dyte te zgjedhjeve pasi mundi rivalin e tij te qendres se djathte. Fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.386Z

Slloveni, rezultat surprizë në votime

Një parti e qendrës së majtë befasoi të gjithë sondazhet, duke u renditur kundër të gjitha gjasave si forca më e votuar në Slloveni, vend ku të dielën u mbajtën zgjedhjet parlamentare. Rezultati u publikua të hënën nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.188Z

Nishani takim me shqiptaret ne Slloveni

brbrRuajtja dhe forcimi i bashkepunimit Shqiperi 8211 Slloveni ne fushen ekonomike arsimore dhe kulturore eshte mesazhi qe presidenti i republikes se Shqiperise Bujar Nishani ka percjelle gjate nje vizite zyrtare ne slloveni Gjate takimi me komunitetin shqiptar atje presidenti Nishani vleresoi angaz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama