Rezultate te kerkimit per termin: +Slloveni

Total: 3158
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.740Z

Hollande, Nishanit: Franca do tambështesë Shqipërinë për statusin

SLLOVENI - Franca do ta mbështesë Shqipërinë në marrjen e statusit të vendit kandidat për në BE. Këtë konfirmim ia ka bërë vetë Presidenti francez Hollande, Presidentit shqiptar Bujar Nishani, në Slloveni, në prag të tak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.822Z

Reeker-Harxhit: Mbështje të plotë opozitës së re

Zv.Ministrja e Jashtme, Edith Harxhi, e cila po merr pjesë në punimet e Forumit Strategjik të Bled, Slloveni, zhvilloi sot një takim të veçantë me Asistent Zëvendës Sekretarin e Shtetit Philip Reeker. Sipas Ministrisë së Jashtme, diplomati amerikan i ka shprehur zonjës Harxhi opinionin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.510Z

Miqesore per Strakoshen Panionos - Dinamo

Dinamo dhe Panionosi i Greqise do te zhvillojne nje ndeshje miqesore festive ne Athine te shtunen ne Nea Smirnis ora 1800 per nder te legjendes se portes se Dinamos dhe Kombetares Foto Strakosha tashme me detyren e menaxherit te pergjithshem te klubit grek. Gjate pushimit te ndeshjes drejtuesit e D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.930Z

VV kërkon hetime për rastin e blerjes së IPKO-s

Pas publikimit të lajmit se autoritetet sllovene kanë arrestuar shtatë persona në Slloveni për keqpërdorimin e detyrës dhe dëmtimin që ia kishin shkaktuar kompanisë Telekom Slovenije gjatë blerjes së operatorit të dytë të tel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.374Z

Studimi: Shqipëria, çmime më të larta se BE

Shqipëria është renditur në grupin e vendeve me mesatare çmimesh të ushqimit më të larta se Bashkimi Europian. Sipas një studimi të bërë nga Eurostat, Shqipëria dhe Bosnja kanë qëndruar në vendin e 4- ët sa i përket çmimeve më të larta në rajon, në nivelin 70% të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.500Z

Volfsburgu leksion Flamurtarit në Austri, Alvesh shënon golin e nderit

Pas barazimit që mori në Slloveni, Flamurtari ndalet në Pinkafeld të Austrisë. Ndeshja miqësore mes Volfsburgut dhe Flamurtarit përfundoi në shifrat 5-1. Golin e vetëm për vlonjatët e shënoi sërish Danilo Alvesh. Ky i fundit realizoi edhe golin e barazimit një ditë më parë në Sll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.167Z

Zbardhet skema, kontrabandë 1 mln euro me lojërat e fatit

Prokuroria e Tiranës dhe sektori i Hetimit në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave kanë zbardhur një rast kontrabande, i cili i ka shkaktuar një dëm shtetit në vlerën mbi 1 milion euro. Për këtë rast, janë marrë të pandehur shtetasit Gjovalin Ndoj dhe Paulin Preçi, administratorë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama