Rezultate te kerkimit per termin: +Slloveni

Total: 3158
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.484Z

Kryeministri, vizitë zyrtare në Slloveni

Gazeta ShqipLubljanë Takime me krerët e shtetit ballkanik Kryeministri shqiptar, Sali Berisha ka nisur dje një vizitë zyrtare dy ditore në Slloveni, gjatë së cilës do të takohet me personalitetet më të larta të vendit. Në një njoftim të zyrës së shtypit të qeverisë, bëhet e ditur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.385Z

Slloveni zgjidhet kryebashkiaku i pare me ngjyre

Slloveni 25 tetor NOA - Nje mjek nga Gana eshte zgjedhur kryeminister i qytetit slloven te Piranos duke u bere i pari i tille me ngjyre ne nje shtet te Evropes Lindore. Peter Bossman 54 vjec eshte zgjedhur ne turnin e dyte te zgjedhjeve pasi mundi rivalin e tij te qendres se djathte. Fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.386Z

Slloveni, rezultat surprizë në votime

Një parti e qendrës së majtë befasoi të gjithë sondazhet, duke u renditur kundër të gjitha gjasave si forca më e votuar në Slloveni, vend ku të dielën u mbajtën zgjedhjet parlamentare. Rezultati u publikua të hënën nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.188Z

Nishani takim me shqiptaret ne Slloveni

brbrRuajtja dhe forcimi i bashkepunimit Shqiperi 8211 Slloveni ne fushen ekonomike arsimore dhe kulturore eshte mesazhi qe presidenti i republikes se Shqiperise Bujar Nishani ka percjelle gjate nje vizite zyrtare ne slloveni Gjate takimi me komunitetin shqiptar atje presidenti Nishani vleresoi angaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.873Z

Projekte promovues dedikuar turizmit shqiptar në Slloveni

TIRANE, 10 Shkurt / ATSH/-Një projekt i ri do ti dedikohet promovimit të turizmit shqiptar në botë, duke nisur fillimisht me promovimin e saj në Slloveni. Nisjen e këtij projekti dedikuar turizmit shqiptar, Ambasadori Shqiptar në Slloveni, Pëllumb Qazimi e ka bërë me dije nëpërmjet  nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.285Z

Kombëtarja, “kura termale” në Slloveni

Federata Shqiptare e Futbollit bëri të ditur programin e Kombëtares së futbollit në kuadër të përgatitjeve të sfidës me Slloveninë, e programuar për datën 13 tetor 2007, në "Arena Petrol" (ora 20:45). Grumbullimi i kuqezinjvë, i atyre që luajnë në kampionatin shqiptar, por dhe staf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.343Z

Bushati merr 10 talentë në Slloveni

Aldi Haxhia (Çelsi), Ervin Gashi (FC Thun, Zvicër), Liridon Krasniqi (Mlada Boleslav, Çeki), Atdhe Kadrija (FC Entfelden, Zvicër), Shkodran Nuredini (FC Dubndorf, Austri), Agonit Sallaj (Nojshatel Ksamaks, Zvicër), Mërgim Brahimi (Grashopers, Zvicër), Leutrim Osaj (Maribor, Slloveni), Ergys K

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama