Rezultate te kerkimit per termin: +Slloveni

Total: 3158
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.386Z

Slloveni, rezultat surprizë në votime

Një parti e qendrës së majtë befasoi të gjithë sondazhet, duke u renditur kundër të gjitha gjasave si forca më e votuar në Slloveni, vend ku të dielën u mbajtën zgjedhjet parlamentare. Rezultati u publikua të hënën nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.188Z

Nishani takim me shqiptaret ne Slloveni

brbrRuajtja dhe forcimi i bashkepunimit Shqiperi 8211 Slloveni ne fushen ekonomike arsimore dhe kulturore eshte mesazhi qe presidenti i republikes se Shqiperise Bujar Nishani ka percjelle gjate nje vizite zyrtare ne slloveni Gjate takimi me komunitetin shqiptar atje presidenti Nishani vleresoi angaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.873Z

Projekte promovues dedikuar turizmit shqiptar në Slloveni

TIRANE, 10 Shkurt / ATSH/-Një projekt i ri do ti dedikohet promovimit të turizmit shqiptar në botë, duke nisur fillimisht me promovimin e saj në Slloveni. Nisjen e këtij projekti dedikuar turizmit shqiptar, Ambasadori Shqiptar në Slloveni, Pëllumb Qazimi e ka bërë me dije nëpërmjet  nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.285Z

Kombëtarja, “kura termale” në Slloveni

Federata Shqiptare e Futbollit bëri të ditur programin e Kombëtares së futbollit në kuadër të përgatitjeve të sfidës me Slloveninë, e programuar për datën 13 tetor 2007, në "Arena Petrol" (ora 20:45). Grumbullimi i kuqezinjvë, i atyre që luajnë në kampionatin shqiptar, por dhe staf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.343Z

Bushati merr 10 talentë në Slloveni

Aldi Haxhia (Çelsi), Ervin Gashi (FC Thun, Zvicër), Liridon Krasniqi (Mlada Boleslav, Çeki), Atdhe Kadrija (FC Entfelden, Zvicër), Shkodran Nuredini (FC Dubndorf, Austri), Agonit Sallaj (Nojshatel Ksamaks, Zvicër), Mërgim Brahimi (Grashopers, Zvicër), Leutrim Osaj (Maribor, Slloveni), Ergys K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.554Z

Slloveni, referendum për mbrojtjen e arkivit

SLLOVENI-Në Slloveni, mëngjesin e sotëm, janë hapur rreth tre mijë qendra votimi, në të cilat mbi 1.7 milion sllovenë do të vendosin për fatin e ligjit për mbrojtjen e materialeve arkivore. Deri në përfundimin e votimeve në or&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.152Z

Qytetarët: Slloveni a je Evropë a Serbi?

Tani deputetët dhe përkrahësit e AAK-së kanë marr edhe pankarta në duar me mbishkrimin "Turp Slloveni" "Slloveni a je Evropë a je Serbi" e tjera. Zyrtarët e AAK-së nuk do të largohen nga ambasada e Sllovenisë në Prishtinë deri në lirimin e Ramush Haradinajt nga poli

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama