Rezultate te kerkimit per termin: +Socialist

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.739Z

Rama mbledh grupin socialist

Pavarësisht mbledhjes së grupit parlamentar socialist një ditë më parë me kërkesë të vetë kreut të PS-së Edi Rama, deputetët socialist janë thirrur paraditen e së mërkurës në një tjetër mbledhje.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.781Z

Europarlamentari socialist: Vleresojme progresin

Anetar i grupit Socialist ne Parlamentin Evropian, Zoran Thaler, shprehu dje kenaqesine qe Rezoluta e PE dhe raportet nderkombetare jane udherrefyes te reformave qe Shqiperia po vijon. Deklarata e eurodeputetit u be gjate takimit me kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topalli. "Parlamenti Evropian dhe ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.166Z

Realizmi socialist në muzikën shqiptare

Në një artikull të vitit 1996 (Gazeta Drita), prof. dr. Zana Shuteriqi, e përkufizon realizmin socialist si Metodë që nuk ishte metodë. Duke cituar një thënie të Milan Kunderës, i cili e konsideron muzikën zyrtare të ish-Bashkimit Sovjetik, si një ruajtje artificiale e romantiz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.930Z

Erion Veliaj bëhet socialist 24 karatësh

Nuk kam asnjë ambicie përveç se të drejtoj Tiranën. Edi po bën një punë fantastike si kryeministër, është ky komenti i Erjon Veliajt ndaj pyetjes së gazetarit Çim Peka nëse është ai pasardhësi i Edi Ramës në PS. Përjashtimi i Ben Blushit? Jam përpjekur që të fokusohem tek puna

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.410Z

Kreu socialist shigjeton kandidatin Xhaferraj

15/04/2011  Përurimet elektorale, Dako e Rama përurojnë sheshin “Demokracia” në Durrës “Durrsakët s’mund të votojnë për një kandidat aspak serioz dhe shëmbëlltyrë e dështimit” Kreu socialist Edi Rama u ndal dje në qytetin bregdetar të Durrësit, ku përuroi shes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.791Z

Rusakov Realizmi socialist deshtoi me lexuesin

Realizmi Socialist njezet vjet mbrapa/ Aleksander Rusakov gjuhetar dhe studiues i letersise ne Degen e Shqipes ne Univeristetin e Peterburgut komenton diskursin shqiptar mbi realizmin socialist dhe fenomenin ne nje veshtrim krahasues me praktiken ne ish Bashkimin Sovjetik Gjuhetari dhe studiuesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.011Z

Pranga këshilltarit socialist

 VLORE - Policia e Vlorës arrestoi mbrëmjen e së martës 43-vjeçarin Morand Hoxha, këshilltarin socialist të bashkisë. Arrestimi i tij u bë pas gjetjes së një pistolete që mbante pa leje. Sipas burimeve zyrtare të policisë, arma e tipit TT, model 54, bashkë me 6 fishekë, iu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama