Rezultate te kerkimit per termin: +Socialistt

Meta: total 301 / total_found 301 / time 0.000 / keyword[0] socialistt / docs[0] 301 / hits[0] 415 /
No Pic available
  • 2010-07-13

Buxheti, Ligjet, debate të ashpra për kalendarin

Prcaktimi i kalendarit t punimeve pr t diskutuar ndryshimet n buxhetin e vitit 2010 janobjekt debati n Komisionin e Ligjeve. Sipas propozimit t kryetarit t komisionit, sht parashikuar q sot t nis diskutimi pr buxhetin. Socialistt krkuan q n kuadr t ktij projektligji t dgjohen edh

No Pic available
  • 2010-07-13

Gjykata e Lartë, PD rrëzon Muçmatajn, LSI e mbështet

PS ka bojkotuar seancën si për kandidaturat e tjera Komisioni i Ligjeve i propozon Kuvendit t Shqipris t rrzoj kandidaturn e Vexhi Mumatajt pr antar t Gjykats s Lart. Ky sht vendimi i marr dje nga Komisioni i Ligjeve. Vendimi u mor pasi sht dgjuar relacioni i deputetit Viktor Gu

No Pic available
  • 2010-07-12

Hetimi i zgjedhjeve, PD: Komisioni i ri, sipas ligjit

Partia Demokratike sht pro ngritjes s nj komisioni t ri hetimor pr hetimin e zgjedhjeve t qershorit. Kshtu pohojn burme nga kjo parti. Kushti i vetm i tyre sht q ndryshimi i vendimit t Kuvendit pr komisionin hetimor t jet n prputhje me Kushtetutn dhe me vendimet e Gjykats Kushtet

No Pic available
  • 2010-07-12

Gjykata e Lartë, Ligjet vendosin sot për Muçmatajn

Pritet ti propozohet Kuvendit rrëzimi i kësaj kandidature Komisioni i Ligjeve do t zhvilloj sot seancn e diskutimeve lidhur me kandidaturn e Vexhi Mumatajt t dekretuar nga Presidenti i Republiks si kandidat pr antar t Gjykats s Lart. Mbledhja e komisionit do t nis me diskutimin

No Pic available
  • 2010-07-12

Ish-kryepolici, zgjidhet në krye të PS-së së Tiranës

Pjerin Ndreu del fitues kundrejt Bledar Doracajt Ish-kreu i policis s Tirans, Pjerin Ndreu, zgjidhet n krye t Partis Socialiste t Tirans. 280 antar t Asambles s Partis Socialiste zgjodhn me shumic votash Ndreun si kryetar t partis s rrethit t Tirans prball kandidaturs tjetr t Ble

No Pic available
  • 2010-07-11

PS kërkon një komision të ri hetimor

Opozita e konsideron t pavlefshm komisionin hetimor parlamentar t votuar nga mazhoranca. Socialistt mendojn se rezoluta e Parlamentit Evropian rekomandon krijimin e nj komisioni parlamentar, jo duke modifikuar at t votuar nga mazhoranca. “Parlamenti Evropian krkon ngritjen

No Pic available
  • 2010-07-10

Baza e PS në Pogradec dhe Vlorë, kundërshtime pas eleminimit të kandidatëve Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/

Shtohen zrat kundrshtues n bazn socialiste pas eliminimit nga gara pr krert e ksaj partie n rrethe t m shum se gjysms s kandidaturave q miratoi kryesisa e Tirans. Jan socialistt e Pogradecit dhe ata t Vlors, njerz me kontribute n selin roz q prej themelimit t saj, ata t cilt kan akuzuar kryetarin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama