Rezultate te kerkimit per termin: +Socialistt

Meta: total 301 / total_found 301 / time 0.000 / keyword[0] socialistt / docs[0] 301 / hits[0] 415 /
Ndërtuesit: E vërteta e 20 përqindëshit
  • 2010-08-30

Ndërtuesit: E vërteta e 20 përqindëshit

Shoqata, Mui: Ka marrveshje mes ndrtuesve, por jo pazare me politikn. Jemi t pastr Prej ditsh politika ka prfshir srish n debat sektorin e ndrtimit, si pjes e nj mekanizimi korrupsioni n interes t njrs apo tjetrs pal. Demokratt akuzojn kreun e PS-s dhe kryetarin e Bashkis s Tirans, Edi Ramn, se merr

Subashi: Zgjedhjet lokale në rrezik, partitë të mos vonojnë
  • 2010-08-30

Subashi: Zgjedhjet lokale në rrezik, partitë të mos vonojnë

Nnkryetarja e KQZ-s lshon alarmin pr reformn Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u vendos ultimatumin partive politike t nisin sa m shpejt reformn elektorale pr t mos rrezikuar standardet e zgjedhjeve lokale t muajit maj 2011. Mesazhin nga KQZ-ja e ka prcjell dje nnkryetarja e Komisionit Qendror t Zgjedh

No Pic available
  • 2010-08-30

PS: Kërkesa në Venecia, nga Topi ose Topalli

Lutaj: T nis hetimi pr materialet, pr flett vendosim m von Partia Socialiste nxit institucionin e Kuvendit dhe Presidentit t’i drejtohet Komisionit t Venecias pr flett e votimit. Qndrimi i selis roz shtpublik nga deputeti Pirro Lutaj dhe ka ardhur pas deklarats s ministrit Petrit Vasili, i cil

No Pic available
  • 2010-08-30

Prokuroria, plan hetimor për akuzat e korrupsionit

Procesi Prokuroria nuk ka kryer asnj veprim n lidhje me sekuestrimin e praktiks s dhnies me koncesion t HEC-eve, apo shfrytzimit t zonave naftmbajtse, pr t cilat prej ditsh prplasen me deklarata dy forcat kryesore politike n vend, Partia Socialiste dhe ajo Demokratike. Lajmi konfirmohet nga burime

No Pic available
  • 2010-08-30

LSI: Reforma zgjedhore të nisë që nesër, jemi shumë vonë

Mazhoranca Nnkryetari Petrit Vasili nuk shikon asnj lidhje mes hetimit t zgjedhjeve dhe reforms Lvizja Socialiste pr Integrim i bri dje thirrje dy forcave t mdha politike, t ln mnjan akuzat reciproke pr korrupsion dhe t nisin pa humbur koh punn pr reformn zgjedhje. Mesazhi erdhi nga nnkryetari i LS

No Pic available
  • 2010-08-30

Bello: Rama të lërë bashkinë, të përballet me Berishën

Deputeti i LMN-s Zgjedhjet lokale t majit 2011 fillojn t zn pjesn dominante n aktualitetin politik. Przgjedhja e kandidatve pak dit pasi Presidenti Bamir Topi t shpall dekretin pr datn e mbajtjes s zgjedhjeve pr pushtetin vendor, kan sjell reagimin e deputetve t majt, por edhe t djatht. Deputeti so

No Pic available
  • 2010-08-29

PS tërhiqet, Ruçi: Do ti çojmë në Venecia

Një rezolutë të përbashkët për integrimin në BE, ngritjen e komisionit hetimor për zgjedhjet <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama