Rezultate te kerkimit per termin: +Socialistt

Meta: total 301 / total_found 301 / time 0.000 / keyword[0] socialistt / docs[0] 301 / hits[0] 415 /
No Pic available
  • 2010-08-28

PS: Ministrja Bregu, pjesë e aferave në energjetikë

Zdhnsja e qeveris mohon prfshirjen e bashkshortit dhe lidhjen mes pushtetit t saj dhe biznesit t kunatit Socialistt vendosin nn shnjestrn e akuzave t korrupsionit nj tjetr ministr t kabinetit “Berisha”. Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, sht detyruar dje nga selia roz t jap prgjigje

No Pic available
  • 2010-08-28

Zgjedhjet lokale, PD-PS-LSI në ethe për Tiranën

PS: Do shpallim kandidaturat n momentin e duhur. PD: Kandidati yn ka marr mbshtetjen e strukturave tona Tashm q forcat kryesore politike kan vendosur mbi shina paqen politike pr transparencn dhe hetimin e zgjedhjeve t 28 qershorit, ajo q do t rindez klimn politike jan prgatitjet pr zgjedhjet lokale

No Pic available
  • 2010-08-27

Transparenca e zgjedhjeve, përplasen PS-LSI

Rama: Opozita t ulet n tryez pa kushte. Gjermeni: N fillim kutit Nj dit pas deklarats s dyt entuziaste t Kryeministrit Sali Berisha, mazhoranca dhe opozita kan shkmbyer replika t reja pr shtjen e hetimit t zgjedhjeve, megjithse jo dramatike. Ksaj radhe nuk ka qen Partia Demokratike, por partneri i m

No Pic available
  • 2010-08-26

PD- PS, vijojnë akuzat për pasurinë

Pas deklaratave t ministrit t energjitiks se 6 hidrocentralet n lumin Kardhiq kan 4 koncesnionar t ndryshm, socialistt publikojn fakte t reja q sipas tyre tregojn se pas 4 firmave qndron srisht deputetja Albana Vokshi dhe partneri i saj. “Kompania ALBAENERGIAPLUS, pjes e t ashtuquajturit

No Pic available
  • 2010-08-26

Dade: Transparenca e plotë, vetëm kur të hapen kutitë

PS Partia Socialiste pret q me nisjen e punimeve t Kuvendit t filloj hetimi parlamentar me hapjen e kutive t materialeve zgjedhore. Deklarata shtme dije nga sekretarja pr marrdhniet me jasht n Partin Socialiste, Arta Dade. Pavarsisht negociatave q kan nisur prej muajsh mes dy palve, djegia e fletve

No Pic available
  • 2010-08-26

Lepuri i korrupsionit fle në familjen e Kryeministrit

Balla: Socialistt kan dhn fakte t reja mbi akuzat q kan ngritur ndaj ministrit Dritan Prifti dhe deputetes Albana Vokshi. Deputeti i PS-s, Taulant Balla, tha se “Dritan Prifti pranoi publikisht se hidrocentralet mbi lumin Kardhiq jan 6, pikrisht sa kemi thn ne. Por Dritan Prifti u justifikua

No Pic available
  • 2010-08-23

Shtatori, reformimi i brendshëm dhe reforma zgjedhore prioritetet e PD-së

Aksioni politik i demokratve ka si synim kryesor zgjedhjet e ardhshme lokale Partia Demokratike me nisjen e politiks aktive n muajin shtator ka si prioritete t saj zgjedhjen e strukturave t brendshme partiake dhe nisjen e reforms zgjedhore. Burimet pran PD-s bjn t ditur se kto jan edhe dy shtyllat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama