Rezultate te kerkimit per termin: +Socialistt

Meta: total 301 / total_found 301 / time 0.000 / keyword[0] socialistt / docs[0] 301 / hits[0] 415 /
No Pic available
  • 2010-08-23

Reforma zgjedhore, peng i vullnetit të PS-së

LSI-ja krkon bashkpunim. Prgjigjet selia roz: Transparenca, siguria e vetme pr zgjedhjet Zgjidhja e krizs politike mbetet prcaktuese pr normalitetin n vend. Krkesat periodike t Lvizjes Socialiste pr Integrim pr bashkpunim lidhur me reformn zgjedhore kan marr edhe dje t njjtn prgjigje zyrtare nga Par

No Pic available
  • 2010-08-22

PS-ja merr në mbrojtje korrupsionin e Ramës

Pavarsisht fakteve t paraqitura nga deputetja Albana Vokshi, socialistt u prpoqn dje t mbronin aferat korruptive t kryetarit t tyre, Edi Rama, duke hedhur posht akuzat e deputetes s PD-s. Zonja Gjermeni e PS-s nnvizoi se Partia Socialiste nuk sht kundr t drejts kushtetuese e ligj

No Pic available
  • 2010-08-21

Berisha: Ekonomia vazhdon të rritet prej 5 vjetësh

Nga Kora, kryeministri raportoi shifra pozitive t zhvillimit ekonomik t vendit n 5 vitet e fundit, deklarata q prkuan me inagurimin e rikonstruksionit t plot t fabrikes s birrs Kora, n kt qytet. Nj moment q kryetari i qeveris e shnoi si dshmi t gjallris s ekonomis shqiptare dhe rezistencs s fort q i

No Pic available
  • 2010-08-21

Berisha: Prej 5 vitesh, Shqipëria me rritjen më të madhe

Nga Korça, Kryeministri raportoi shifra pozitive të zhvillimit ekonomik Shum vite m par mbyllej n laboratort e mjeksis dhe pas orve t tra me prqendrimin e syve mbi mikroskop, Sali Berisha mundi t krijonte shkencn e Hemodinamiks. Por duket se ai s’ka hequr dot dor nga anal

No Pic available
  • 2010-08-20

Vokshi mbrohet me sulm: Do të publikoj fakte kundër Edi Ramës

Deputetja e PD-s: Mjaft me shpifje t turpshme, do t nxjerr dokumente komprometuese Deputetja e Partis Demokratike, Albana Vokshi, iu prgjigj me kundrakuza deklaratave t prsritura t Partis Socialiste pr korrupsion nga ana e bashkshortit t saj n fushn e nafts dhe t gazit. Nprmjet nj deklarate pr medi

No Pic available
  • 2010-08-16

PS shpik letra sekrete: Berisha i dërgoi DASH-it

Partia Socialiste akuzon qeverin pr letra sekrete, kt her pr nj drejtuar DASH-it. Socialistt i krkuan srish dje Kryeministrit Sali Berisha q t publikonte, sipas saj, letrn sekrete t drguar n Departamentin Amerikan t Shtetit. Zdhnsja e PS-s, Armela Imeraj, n nj konferenc pr shtyp,

No Pic available
  • 2010-08-13

Ligjet e nxehta të sesionit të ri parlamentar

Debati pritet të nisë me reformën zgjedhore Kuvendi i Shqipris do t nis sesionin e ri parlamentar me diskutime t nxehta pr nj sr projektligjesh, t cilat nuk kan mundur t marrin konsensusin e palve. Pr shkak t mungess s opozits n Kuvend kan mbetur pa u miratuar shum ligje t rnds

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama