Rezultate te kerkimit per termin: +Socialistt

Meta: total 301 / total_found 301 / time 0.000 / keyword[0] socialistt / docs[0] 301 / hits[0] 415 /
No Pic available
  • 2010-08-12

PS, Tahiri: Po tjetërsohen pronat në bregdet

Partia Socialiste akuzoi dje se po tjetrsohen pronat n bregdetin shqiptar. Socialistt reaguan ndaj thirrjeve t Kryeministrit Berisha n Jal se opozita duhet t bhet pjes e prurimeve t rrugve t ndrtuara me fondet e ksaj qeverie, duke theksuar se rrugn e bregdetit Kryeministri e gjet

No Pic available
  • 2010-08-10

Ligji organik për Presidentin, socialistët kundërshtojnë veten

Socialistt kundrshtojn nj ligj organik pr Presidentin n kto momente edhe pse tre vjet m par kan qen ata q kan propozuar nj draft t till. Sipas tyre, ligji organik pr kreun e shtetit mund t pranohet vese n rastin kur ky t jet pjes e nj pakete ndryshimesh q rrit pavarsin e instituc

PS qeveria futi biznesin në krizë
  • 2010-08-09

PS qeveria futi biznesin në krizë

Partia Socialiste akuzoi qeverin se e ka vn prball vshtirsive t mdha biznesin privat. Opozita thot se siprmarrsit dhe tregtart jan detyruar t futen n borxhe t paprballueshme pr shkak t krizs financiare. Socialistt deklarojn se n vitin 2005 kredit e kqia ishin vetm 2.3%, ndrsa n fund t vi

No Pic available
  • 2010-08-06

Vasili: Koalicioni qeverisës, funksional, problemi tek opozita

Koalicioni i djatht vazhdon t jet funksional dhe do t jet i till edhe n shtator. Qndrimet e kundrta t javve t fundit mes Lvizjes Socialiste pr Integrim dhe Partis Demokratike nuk cenojn aspak marrdhniet mes tyre. Kshtu pohon nnkryetari i LSI-s, njkohsisht ministr i Shndetsis, Pe

No Pic available
  • 2010-08-06

Haxhiymeri: Rikthimi tek protestat është dështim për PS-në

Protestat ndajn socialistt. Kundr ktij qndrimi ekstrem shprehen jo vetm kundrshtart politik t socialistve, por edhe zra brenda selis roz. Sipas sekretares pr shanse t barabarta n selin roz, Edlira Haxhiymeri, rikthimi tek protestat, i artikuluar nga kryetari i Partis Socialiste,

No Pic available
  • 2010-08-05

Investimet, Berisha: Ftoj socialistët të heqin gjyzlykët për të parë realitetin

“Realiteti i zhvillimit ekonomik t vendit sht krejt ndryshe nga sa e shohin socialistt nprmjet gjyzlykve t tyre”. Kshtu ka deklaruar nga Durrsi kreu i qeveris, Sali Berisha, ku mori pjes n prurimin e rrugs Ura e Dajlanit - Kodrat e Rrashbullit n Durrs, nj investim i q

No Pic available
  • 2010-08-05

Haxhiymeri: Rikthimi te protestat, varfëri politike e Ramës

Rikthimi tek protestat, e artikuluar nga kryetari i Partis Socialiste si aksioni politik i vjeshts, sht nj mision i dshtuar pa nisur ende. Ky sht qendrimi i Sekretares pr Shance t Barabarta n selin roz, Edlira Haxhiymeri, e cila thot se, rindjekja e s njjts taktike politike nga lidershipi Rama treg

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama