Rezultate te kerkimit per termin: +Socialistt

Meta: total 301 / total_found 301 / time 0.000 / keyword[0] socialistt / docs[0] 301 / hits[0] 415 /
No Pic available
  • 2010-07-22

Akuzat, Meta: I vjetër mllefi i Ramës ndaj Priftit

Meta: Prifti shiti aksionet në përputhje me ligjin Kreu i LSI-s, Ilir Meta, u prfshi dje n debatin pr pasurin e ministrit t Ekonomis, duket qart se i gjith sulmi i PS-s ka pr baz nj mllef t vjetr t kryesocialistit Edi Rama ndaj prfaqsuesit t LSI-s n qeveri, Dritan Prifti. Meta t

No Pic available
  • 2010-07-21

Përfundon raundi i dytë i negociatave PD-PS

Ka prfunduar raundi i dyt i negociatave midis Partis Demokratike dhe Partis Socialiste, pr zgjidhjen e ngrit politik n Shqipri prej disa kohsh. Ngrci politik sht krijuar si pasoj e kundrtimit t zgjedhjeve t prgjithme t mbajtura mbi nj vit m par nga ana e Partis Socialiste. Takimi sht zhvilluar pa pr

No Pic available
  • 2010-07-21

Socialistët vendosin të mos votojnë asnjë ligj

Socialistt jan t vendosur pr t mos votuar asnj projektligj apo vendim q maxhoranca do sjell n Parlament. Grupi kuvendor socialist i mbledhur pas mesdite, ka marr vendim q t marr pjes n diskutimin e projektligjeve q jan n rendin e dits s seancs s nesrme plenare, por mos jet i pranishm n votimin e tyr

No Pic available
  • 2010-07-20

Buxheti, ministrat, kundër akuzave të socialistëve

Olldashi: Nuk po debatojmë me PS-në, po me fletët e Canit Seanca maraton ku u diskutua parimisht pr ndryshimet e bra n buxhetin e viti 2010, sht shoqruar me debate t forta politike. Replikat mes deputetve t Partis Socialiste, ministrave dhe deputetve t mazhorancs kan shoqruar

No Pic available
  • 2010-07-20

SHISH, LSI: Votë ndryshimeve të konsultuara me NATO-n

Rama: Shqipëria përmbushi detyrimet si vend i NATO-s Ndryshimet n ligjin pr Shrbimin Informativ Shtetror para se t marrin votat e LSI-s n Kuvend, m par duhet t miratohen nga NATO-ja. Lvizja Socialiste pr Integrim nuk do t votoj ligjin pr Shrbimin Informativ Shtetror n Kuvend, ns

No Pic available
  • 2010-07-18

Mediu: Qëndrimet e opozitës, antiintegrim

Kryetari i Partis Republikane, Fatmir Mediu, akuzon socialistt se po punojn kundr interesave t shqiptareve. I pranishm n aktivin e degs s Partis Republikane n Fush-Kruj, z. Mediu tha se opozita me qndrimet e saj po pengon integrimin. Ai u ndal edhe tek reforma zgjedhore, ku shpre

No Pic available
  • 2010-07-17

Masakra e Tivarit, PD: Hetim çdo ish-shtetari të përfshirë

Komisioni pr hetimin e gjenocidit t Tivarit do t hetoj pr prfshirjen e individve dhe shtetit komunist, me gjith kmbnguljen e socialistve t sotm pr t mbrojtur xhelatt e dikurshm dhe pr t mbajtur t fshehura krimet e dikurshme t etrve punist. Deputetja e PD-s, Mesila Doda, kujtoi dj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama