Rezultate te kerkimit per termin: +Socialistt

Meta: total 301 / total_found 301 / time 0.000 / keyword[0] socialistt / docs[0] 301 / hits[0] 415 /
No Pic available
  • 2010-07-17

Boshti i Jugut, Berisha në Berat: Gati nisja e punimeve

Kryeministri : Siguruam financimet, gati nisja e punimeve Qeveria ka mundur t siguroj financimet pr Boshtin e Jugut dhe sht gati pr fillimin e punimeve me qllim prmbushjen e nj tjetr premtimi elektoral pr kt vepr madhshtore. Kryeministri Sali Berisha ishte paraditen e djeshme n Be

No Pic available
  • 2010-07-17

Titujt e pronësisë, Cefa: 50% për qind e vendimeve, të padrejta

"Nëse i referohemi numrit të vendimeve nga '93, ky numër i kalon 60 mijë" 50 pr qind e titujve t pronsis t dhna pas vitit 2006 jan t padrejta. Kshtu ka deklaruar kreu i Agjencis s Kthimit dhe Kompensimit t Pronave, Elvis Cefa. Kreu i AKKP-s deklaroi se problemat

No Pic available
  • 2010-07-16

Masakra e Tivarit, PS nuk bëhet pjesë e hetimit

Patozi: Nuk mund të nderosh viktimat pa hetuar ngjarjen Socialistt dalin kundr hetimit t masakrs s Tivarit, ku humbn jetn mijra vet. Ligjvnsit e selis roz nuk jan bashkuar me nismn e demokratve pr t ngritur nj komision hetimor pr kt masakr, madje edhe nderimi i t rnve ka qen i nd

No Pic available
  • 2010-07-16

Mediu në Fushë-Krujë: Rama, lobim kundër vizave

Ministri i Mjedisit dhe njhersh kryetari i Partis Republikane, Fatmir Mediu, akuzoi kreun socialist Edi Rama se ka lobuar n Bruksel kundr liberalizimit t vizave dhe integrimit t Shqipris. Duke folur nga Fush-Kruja ku hapi edhe fushatn pr zgjedhjet e pushtetit vendor, Mediu e ka c

No Pic available
  • 2010-07-14

Komisioni, sot PD-PS caktojnë modalitetet e hetimit

Negociatat, takimi Patozi-Ruçi, në selinë e kryesisë Mazhoranca dhe opozita vendosin komunikimin e drejtprdrejt pr mnyrn e gjetjes s zgjidhjes s ngrit politik. Qndrimet e dy palve do t diskutohen sot mes Astrit Patozit dhe Gramoz Ruit, t cilt do t duhet t prcaktojn piketat e

No Pic available
  • 2010-07-14

Dilema e Ramës

Zgjedhjet lokale t vitit t ardhshm jan testi i radhs dhe ndoshta edhe shum i rndsishm pr Partin Socialiste, por jan edhe vendimtare pr kryetarin e saj. N nj ballafaqim me mazhorancn qeverisse, Partia Socialiste vjen pas nj humbjeje t papritur n zgjedhjet parlamentare. Vjen pas nj

No Pic available
  • 2010-07-13

PS tërhiqet, Klosi: Duam drejtimin dhe shumicën e komisionit

Partia Socialiste bn nj tjetr trheqje, kt radh duke pranuar ofertn e mazhorancs qeverisse pr t marr drejtimin dhe shumicn e komisionit hetimor parlamentar pr zgjedhjet e 28 qershorit. N emr t PS-s, deputeti Blendi Klosi krkoi dje ngritjen e menjhershme t komisionit hetimor t zgje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama