Rezultate te kerkimit per termin: +Sole

Total: 179
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.545Z

"Fly Emirates", miliona për kuqezinjtë

Përveç merkatos së futbollistëve, te Milani po zhvillohen edhe bisedime të tjera. Grupi "Fly Emirates", kompania që kontrollohet nga sheiku Ahmed bin Saed Al Maktum, është i gatshëm të luajë një rol aktiv te klubi kuqezi. Sipas "Il Sole 24 ore", ai mendon të bëjë sponsorizime multimil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.015Z

Inter stadiumi i ri i kushton 100 milione euro

Ne vitin 2011 Interi i Masimo Moratit mund te konkretizoje projektin per stadiumin e ri qe do te jete ne pronesi te zikalterve. Zona ku pritet te ndertohet nuk eshte shume larg stadiumit aktual te San Siros. Projekti eshte gati dhe modeli eshte frymezuar nga Allianz Arena stadiumi i Bajernit te Myni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.838Z

Serie A, vetem Lazio dhe Napoli me bilanc pozitiv

Lazio mban vendin e pare ne Itali persa i perket  te ardhurave ne buxhet dhe bilancit. Skuadra e presidentit Lotitto ka lene pas gjithe kundershtaret pasi regjistron nje bilanc pozitiv prej 28.1 milione euro plus ne arke. Klasifikimi eshte publikuar nga gazeta “Sole 24 Ore&rdq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.024Z

Inter, Thohir ofron 70 milionë për "San Siro"-n pa Milanin

Me Milanin gjithmonë e më të interesuar për zonën Portello ku kërkon të ndërtojë stadiumin e ri, Interi po studion mundësinë e përvetësimit dhe rikonstruksionit të stadiumit "San Siro" gjatë viteve në vazhdim.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:47.168Z

Shtypi italian i bën jehonë forumit “Të investosh në Shqipëri. Avantazhe dhe mundësi”

Gazetat prestigjoze italiane "La Stampa", "Il Corriere della sera" dhe "Il sole 24 ore" në artikujt e botuar sot, i bëjnë një vizatim optimist bashkëpunimit midis Shqipërisë dhe Italisë në të gjitha fushat. Në faqen ekonomike të gazetave "La Stampa&quo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.950Z

Sa para dërgojnë në atdhe emigrantët shqiptarë në Itali!

Që nga viti 2005 deri në 2017-n, emigrantët që jetojnë në Itali kanë dëruar në shtëpitë e tyre rreth 1.7 miliardë euro, me një mesatare prej rreth 120-130 milionë euro në vit. Shifra është bërë e ditur nga Il Sole 24 ore në një infografikë të ndërtuar nga të dhënat e Bankë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.156Z

Kapen me heroinë, prangosen të miturit

Transportonin 500 gramë heroinë, pranga katër të rinjve, mes të cilëve dhe një vajzë. Burime zyrtare nga policia e Elbasanit bëjnë të ditur se dje rreth orës 16:00, pas një informacioni në rrugë operative, policia është vënë në ndjekje të një automjeti tip "Opel", me targë Vlo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama