Rezultate te kerkimit per termin: +Sole

Total: 179
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.015Z

Inter stadiumi i ri i kushton 100 milione euro

Ne vitin 2011 Interi i Masimo Moratit mund te konkretizoje projektin per stadiumin e ri qe do te jete ne pronesi te zikalterve. Zona ku pritet te ndertohet nuk eshte shume larg stadiumit aktual te San Siros. Projekti eshte gati dhe modeli eshte frymezuar nga Allianz Arena stadiumi i Bajernit te Myni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.838Z

Serie A, vetem Lazio dhe Napoli me bilanc pozitiv

Lazio mban vendin e pare ne Itali persa i perket  te ardhurave ne buxhet dhe bilancit. Skuadra e presidentit Lotitto ka lene pas gjithe kundershtaret pasi regjistron nje bilanc pozitiv prej 28.1 milione euro plus ne arke. Klasifikimi eshte publikuar nga gazeta “Sole 24 Ore&rdq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.024Z

Inter, Thohir ofron 70 milionë për "San Siro"-n pa Milanin

Me Milanin gjithmonë e më të interesuar për zonën Portello ku kërkon të ndërtojë stadiumin e ri, Interi po studion mundësinë e përvetësimit dhe rikonstruksionit të stadiumit "San Siro" gjatë viteve në vazhdim.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:47.168Z

Shtypi italian i bën jehonë forumit “Të investosh në Shqipëri. Avantazhe dhe mundësi”

Gazetat prestigjoze italiane "La Stampa", "Il Corriere della sera" dhe "Il sole 24 ore" në artikujt e botuar sot, i bëjnë një vizatim optimist bashkëpunimit midis Shqipërisë dhe Italisë në të gjitha fushat. Në faqen ekonomike të gazetave "La Stampa&quo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.950Z

Sa para dërgojnë në atdhe emigrantët shqiptarë në Itali!

Që nga viti 2005 deri në 2017-n, emigrantët që jetojnë në Itali kanë dëruar në shtëpitë e tyre rreth 1.7 miliardë euro, me një mesatare prej rreth 120-130 milionë euro në vit. Shifra është bërë e ditur nga Il Sole 24 ore në një infografikë të ndërtuar nga të dhënat e Bankë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.156Z

Kapen me heroinë, prangosen të miturit

Transportonin 500 gramë heroinë, pranga katër të rinjve, mes të cilëve dhe një vajzë. Burime zyrtare nga policia e Elbasanit bëjnë të ditur se dje rreth orës 16:00, pas një informacioni në rrugë operative, policia është vënë në ndjekje të një automjeti tip "Opel", me targë Vlo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.969Z

Shqiperia e ardhmja e luksit turistik

Shqipëria e ardhmja e luksit turistik. Kështu shkruhet në një artikull të së përditshmes italiane “Il sole 24 ore”, dedikuar projekteve të ardhshme në bregdetin Adriatik. Ishujt dhe fshatrat e vjetër do të kthehen në destinaci

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama